GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Канадські юристи ділилися досвідом зі студентами юридичної клініки
  • Автор Анна Мартинюк, ІРЦ "Правовий простір"
  • Опубликовано в  Події
  • 0 комментарии
Учасники зустрічі в юридичній клініці Учасники зустрічі в юридичній клініці

З перших вуст про довід роботи канадійських юридичних клінік дізналися студенти, майбутні правники з Харківського університету. Мішель Ліринг, виконавчий директор і юрист клініки в провінції Онтаріо та її колега Х’ю Тай розповіли, що свою місію вбачають у зміні уявлень про професію юриста.

 

Юристи - справжні дослідники

Робота юриста не має обмежуватись вузькою формально-юридичною кваліфікацією проблеми людини. Варто враховувати широкий контекст причин і передумов. Саме це роблять юридичні клініки в провінції Онтаріо в проблемах бідності, правового захисту психічно хворих, представників корінного населення та національних меншин. Більше того, їх польові дослідження з консультаціями, фокус-групами, інтерв’юваннями стають базою для прийняття рішень урядом.

«Нові» юристи підходять комплексно до захисту прав

Коли справа стосується оренди житла чи землі, то захищати варто не одного орендаря, що звернувся. Слід допомогти постраждалим об'єднатися і спільно захищати їх права.

Правові зв’язкові у громаді - ліпші помічники

Параюристами у Канаді стають медсестри, бібліотекарі, вчителі. Люди, які в роботі спілкуються з людьми. Перед ними не ставиться задача вирішити проблему чи консультувати. Достатньо ідентифікувати правову проблему та порадити звернутися до юриста, перенаправити, порекомендувати почитати буклет. Для прикладу, Мішель говорить про проблемні сім’ї, у яких виховують дітей в антисанітарних умовах. Багатьом небайдужим людям у голову не приходить, що проблема таких родин вирішується в правовому полі. Тому юристам так важливо мати своїх зв’язкових, шукати їх і навчати.

14568147 1873182979585113 528190728194816746 n

Фото ІРЦ "Правовий простір"

PS: зустріч відбулася 21 жовтня у юридичній клініці Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Захід організовано з ініціативи Асоціації юридичних клінік України командою ІРЦ "Правовий простір".

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены