GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
За незаконне звільнення вагітної або жінки, яка має дітей, передбачено штраф до 85 тисяч гривень

Управління держпраці в Івано-Франківській областіУправління держпраці в Івано-Франківській області нагадало, що гарантії при прийнятті на роботу і заборона звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей, передбачені статтею 184 КЗпП.

Згідно з цією нормою, забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов'язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років, а одиноким матерям - за наявністю дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда.

При відмові у прийнятті на роботу зазначеним категоріям жінок власник або уповноважений ним орган зобов'язані повідомляти їм причини відмови у письмовій формі. Відмову у прийнятті на роботу може бути оскаржено у судовому порядку.

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

Окрім того, Держпраці зауважує, що відповідно до статті 172 ККУ незаконне звільнення неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, караються:

 - штрафом від трьох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

 - або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5-ти років,

 - або виправними роботами на строк до 2-х років, або арештом на строк до 6-ти місяців.

Про павові аспекти відпустки у зв'язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною - тут

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены