GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Доступна правова допомога. На Львівщині мережа Центрів розшириться
  • Автор Андрій Дзюба, Центр досліджень місцевого самоврядування
  • Опубликовано в  Події
  • 0 комментарии
Координатор Львівського Центру Зоряна Христина Фото з facebook
Координатор Львівського Центру Зоряна Христина

Незабаром у містах Городок і Великі Мости відкриються ще два Центри правової інформації та консультацій. Працюватимуть над цим експерти Центру досліджень місцевого самоврядування та представники органів влади.

11 лютого в межах проекту “Забезпечення надання безоплатної правової допомоги у малих громадах” відбулось друге засідання робочої групи у місті Львові. У ньому взяли участь керівник проекту– Володимир Бригілевич, експерти – Андрій Дзюба, Христина Тибінка та Зоряна Христина, а також представники міст – партнерів проекту.

Під час зустрічі громадські експерти та працівники органів влади обговорили різні моделі створення центрів правової інформації та консультацій. Їх переваги та недоліки, практику діяльності уже створених установ. Адже до кінця липня у містах мають відкритися два нові центри. Тому дуже важливо обговорити оптимальну модель, і щоб працювали ефективно, і щоб міські ради змогли фінансово забезпечити їх діяльність.

Володимир Бригілевич зазначив: «Не варто недооцінювати важливість створення центрів правової інформації та консультацій у невеличких містечках. Оскільки мешканці не завжди мають фінансову та територіальну можливість, щоб звернутися за кваліфікованою правовою допомогою, а головне – безоплатною. Необхідно зважати, що миттєвого результату і величезного напливу людей на початку не буде, оскільки люди з пересторогою ставляться до новостворених закладів. Проте важливість роботи таких центрів не можна применшувати. У багатьох європейських державах та й в Україні - це основний спосіб отримання кваліфікованої правової допомоги».

У свою чергу Зоряна Христина розповіла, що створення Центру правової інформації та консультацій можливе трьома шляхами: через діяльність комунальної установи, конкурс для юридичних осіб приватного права, та надання правової допомоги через співпрацю з адвокатами та іншими фахівцями у галузі права. Найбільш реальним для створення центрів правової допомоги у невеличких містах є залучення юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців. Так значно зменшується фінансове навантаження на утримання центру. Що дуже важливо зараз для зовсім невеликих сільських та районних бюджетів.

Нагадаємо, що проект “Забезпечення надання безоплатної правової допомоги у малих громадах” розпочався у січні цього року. І діяльність спрямована на покращення обізнаності громадян та підвищення рівня надання безоплатної правової допомоги органами місцевого самоврядування серед міст Львівщини. Цей проект є логічним продовженням попереднього, який було реалізовано у минулому році у містах Жовква, Перемишляни і Кам’янка-Бузька.

P.S. Центри правової інформації та консультацій створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного Фонду “Відродження” в межах “Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян”. Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий простір»

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження»

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены