GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Погляд правозахисників на антикорупційне законодавство та мобілізацію

Відомі правозахисники - виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко та директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров висловили своє бачення на зміни до антикорупційного законодавства та загрози правам людини, пов’язані з мобілізацією.

Під час прес-конференції, що відбулась 10 лютого, Аркадій Бущенко так окреслив завдання, що стоїть перед правозахисною спільнотою України: «Не дати забути нашим очільникам про верховенство права, про права людини. Не дозволити нехтувати ними задля досягнення якихось політичних цілей. Навіть якщо все це прикриваються дуже гарними гаслами. Ми всі патріоти і хочемо виграти війну, подолати корупцію. Але не можна заради цього забувати про верховенство права».

Коментуючи проект закону «Про національне антикорупційне бюро» Євген Захаров зазначив, що бюро працюватиме тільки у тому випадку, коли системно зміняться взаємовідносини влади та бізнесу. У нашій країні ці корупційні зв`язки, на жаль, замінюють реальні ринкові відносини. Антикорупційне бюро – це елітний правоохоронний орган. Але повноваження голови дуже обмежили, і є великі сумніви, чи зможе він працювати ефективно.

Також Євген Захаров прокоментував ініціативу Генштабу ЗСУ, за якою військовозобов’язані повинні мати довідку з військкомату для виїзду за кордон і навіть для виїзду за межі адміністративних районів. Це суперечить Конституції України і законодавству, порушує права людини і може завдати великої шкоди національним інтересам України. Ця ініціатива свідчить про радянські підходи у роботі керівництва держави. На сьогодні розіслано 78 тисяч повісток, і тільки 7 тисяч відмовників. Менше 10% - це гарний результат, який свідчить про те, що українці хочуть захищати свою державу від нападу агресора. Тому діяти такими радянськими методами є недоцільним.

Щодо арешту журналіста Руслана Коцаби за підозрою у державній зраді, Євген Захаров підкреслив неадекватну реакцію держави. Адже ніяких доказів злочинної діяльності Коцаби слідчі не надали. Тож дії журналіста можна засуджувати тільки з моральної точки зору. Але це не привід для такої реакції держави.

Підсумовуючи, доповідачі позитивно оцінили громадянський спротив спробам держави порушувати права людини. Україні потрібна єдність, але вона стане можливою, коли буде справжній діалог влади із суспільством. Коли влада буде чути суспільство, говорити йому правду. Тільки за таких умов можливий суспільний поступ.

Інші цікаві моменти прес-конференції та відповіді доповідачів на запитання преси - дивіться у відео.

Довідка
Захід відбувся завдяки щедрій підтримці американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Права людини в дії». Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID та сторінці у Facebook.

Медиа

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены