GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Мотиваційна тренінгова школа в Ужгороді: щоб ромьскі діти не боялися мріяти (відео)
Ернесто Шатро проводить індивідуальне заняття. Фотоскрін програми "Романо дживіпен".
Ернесто Шатро проводить індивідуальне заняття.

Герой чергової програми «Романо дживіпен» на Ужгородському телеканалі «Тиса» – ромський громадський активіст, журналіст Ернесто Шатро. В Ужгороді він разом зі своїми однодумцями заснував Тренінгову школу «Інтеграція ромів». У ній вмотивованих на отримання освіти ромських підлітків наставники-волонери навчають планувати майбутнє, ставити перед собою цілі і досягати їх.

Під час індивідуальних занять Ернесто готує молодь до курсів, завершення шкільної освіти, навчання в коледжах та університетах. До теми вмотивованості в отриманні освіти: цікаво, що дружина самого Ернесто, нині мама трьох дітей, свого часу екстерном закінчила загальнооствітню школу, отримала вищу освіту в УжНУ, була стипендіаткою Ромського освітньго фонду.

2559

Ернесто Шатро. Фотоскрін програми "Романо дживіпен".

У мотиваційній школі молодих ромів учать не витрачати сили даремно, спрямовувати їх на становлення і розвиток не лише на своєї особистості, а й допомагати тим, хто поруч, бути різносторонньою особистістю. Також навчають тайм-менеджменту, аби в майбутньому молоді люди вміли формувати щоденні навички успішної цілеспрямованої людини.

 Марія Лендро, співробітниця Тренінгової школи, розповідає:

-      Багато ромських дітей навіть бояться мріяти або здаються: говорять, у нас нічого не вийде. Але ми шукаємо таких дітей, які не бояться мріяти. Ми допомагаємо в цьому, навчаємо ставити мету, йти до неї: гарно навчатися, знати, чого вимагає професія або напрямок, у якому вони прагнуть розвиватися. Шукаємо курси або спецшколи, щоб вони могли отримати бажану професію. Разом пишемо бізнес-плани, бізнес-проекти, шукаємо спонсорську підтримку, щоб оплатити деякі витрати на навчання або початок майбутнього бізнесу...

97743

Фотоскрін програми "Романо дживіпен".

Так, приміром, у Тренінговій школі підтримали ромських дівчат, які мріяли відкрити свій салон краси. Допомогли написати бізнес-проект, пройти курси, зібрати кошти на інструмент. Зараз дівчата отримали сертифікати і вже практикують. При цьому вони не лише працюють самі на себе, але й надають волонтерську допомогу.

-      Дівчата працюють у салоні, а ще їздять по інтернатах, де більшість ромських дітей, і безкоштовно стрижуть. Я бачу, що тепер вони можуть не тільки заробляти гроші для своїх родин, але й допомагати тим, хто потребує допомоги. Як колись допомогли їм, - тішиться Ернесто.

У своїй роботі керівник мотиваційної школи стикається і з труднощами. Приміром, прагнення молодих ромів навчатися не завжди схвально сприймається у суспільстві. Так, один із його вихованців, учень однієї зі шкіл Ужгорода, відчував на собі дискримінацію за національною ознакою та зверхнє ставлення з боку завуча та директора. Ернесто довелося використати всі можливі законні важелі, щоби вплинути на адміністрацію закладу і дати хлопцю отримати середню освіту.

Прикро, що і так складно ромам навчатися, а тут іще їм чинять перепони люди, які, навпаки, мали б сприяти навчанню, говорить активіст, але йде далі і прагне допомогти якомога більшій кількості молодих цілеспрямованих ромів.

704365

Вихованці Тренінгової школи. Фотоскрін програми "Романо дживіпен".

Зараз він веде індивідуальні заняття, цьогріч планує підготувати для подальшого навчання 4-5 юнаків та дівчат, троє з яких хочуть вступити в торгово-економічний коледж. А от один із вихованців, Віктор Сабіров, мріє про вищу освіту:

-      Я закінчив ПТУ, отримав спеціальність оператора комп’ютерного набору і тепер планую поступити в УжНУ, навчатися на ІТ-спеціаліста. Едгар мені в цьому допомагає. Проводить уроки з мотивації, що допоможе мені далі в житті. Я відкрив тут для себе багато нового, - розповідає він.

324415

Фотоскрін програми "Романо дживіпен".

Думки інших молодих ромів, які займаються у Тренінговій школі «Інтеграція ромів», та їхніх наставників – у програмі за посиланням.

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены