GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Юристи обговорили правову реформу

Асоціація правників України спільно з Вищим адміністративним судом України та Вінницьким апеляційним адміністративним судом провели перший Міжнародно-правовий форум, присвячений обговоренню європейського вектору правової реформи в Україні.

Як повідомляє "Зіб" на думку судді Конституційного суду України Олександра Пасенюка, створення системи адміністративних судів близько 10 років тому стало одним із найбільш вдалих елементів судової реформи за роки незалежності в Україні.

У свою чергу, Президент Адміністрації Президента України (АПУ) Денис Бугай, звернув увагу на те, що всі складові реформи – і прокуратура, і адвокатура, і система виконання судових рішень є невід’ємними елементами правосуддя, а не просто суміжними інститутами, якими їх нарекли в процесі реформи.

Акцент на комплексності реформи зробив Михайло Цуркан, суддя Вищого адміністративного суду України: «Правова реформа не має обмежуватись лише судовою системою – позитивні зміни мають охопити всі елементи правової системи», - зазначив він.

З вітальними словами до колег звернулись також Віталій Кузьмишин, голова Вінницького апеляційного адміністративного суду та Анна Огренчук, голова Комітету з процесуального права АПУ, керуючий партнер LCF.

Під час дискусії щодо реформи судової системи член Правління АПУ Володимир Кравчук, як член Конституційної комісії, представив основні принципи, навколо яких будуватиметься реформа судової системи: деполітизація, підвищення кваліфікаційних вимог до суддів, збільшення гарантій суддівської діяльності тощо.
Гості з-за кордону, зокрема, з міста-побратима Вінниці, польського м. Кельце, поділилися власним досвідом імплементації європейських стандартів у своїй країні. Примітно, що у складі польської делегації були не лише судді, але й прокурор та юрисконсульт. «В Польщі є прислів’я, якщо в одні двері суду входить політика, то справедливість виходить в інші», - це висловлювання судді окружного суду м. Кельце Яна Клоцека було відразу підхоплено учасниками заходу.

Забезпечення виконання судових рішень та запровадження інституту приватних виконавців вже стало невід’ємною складовою всіх дискусій у сфері реформи системи правосуддя. Член Ради Комітету АПУ з конкурсного права Юліан Хорунжий, один з авторів відповідного законопроекту, представив напрацювання професійної спільноти у сфері приватного виконання рішень та висловив сподівання, що вже восени Закон України про приватних виконавців може увійти у нашу правову дійсність.

На підтримку системи приватного виконання рішень виступив і представник Групи Світового банку Євген Рокитський, який зазначив що така реформа, на думку СБ, може стати один із ефективних інструментів виходу України з фінансової кризи.

Про досвід Болгарії у запровадженні системи приватного виконання судових рішень розповів Катілін Попов, приватний виконавець, міжнародний експерт Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», розвіявши популярні міфи та стереотипи.

Про основні аспекти реформування прокуратури, адвокатури та системи безоплатної правової допомоги говорили Президент АПУ Денис Бугай, голова Відділення АПУ у м. Києві, заступник голови Консультаційної ради при ГПУ Сергій Гребенюк, член Правління АПУ Артем Стоянов та директор Координаційного центру з надання правової допомоги Міністерства юстиції України Андрій Вишневський.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены