GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Вбивство у Вільшанах розслідують формально, – ромський діяч Вадим Матюшенко
Вільшани. Місце злочину. Травень 2017 року. Фото: vilshany.info
Вільшани. Місце злочину. Травень 2017 року.

Напад на ромів у селі Вільшани Харківської області  розслідують формально, а підозрюваний у вбивстві ромського лідера  – на свободі. Про це президент громадської організації Харківське національно-культурне товариство «Ромен» Вадим Матюшенко заявив журналістам Ромського радіо «Chiriklo».

Нинішню ситуацію щодо розслідування вільшанівських подій докладно висвітлено  у випуску програми Chiriklo на Ранковій хвилі Громадського радіо.

У Вільшанах із вогнепальної зброї 16 травня минулого року вбили голову ромської громади Миколу Каспіцького, ще 8 ромів постраждали від пстрілів із травматичної зброї. Затримали трьох нападників, один з них – депутат облради. Нині він на свободі. Раніше було винесено рішення про домашній арешт в нічний час щодо депутата. Але ці строки з літа не продовжили, тому з осені 2017 року він вільний. Підозрюваний – екс-голова селищної ради Вільшан, а тепер депутат Харківської обласної ради Олексій Литвинов.

Вадим Матющенко у коментарі Громадському радіо розповів, що за час, який минув після нападу на ромів у Вільшанах, в інтернеті зникли доказові публікації, де Литвинов та його оточення висловлювалися проти місцевих ромів. Ромський діяч нарікає, що жителі села бачать, що підозрюваний на свободі, «що злочин є безкарним і побоюються говорити, як є». Президент товариства «Ромен» припускає, що справу щодо вбивства і хуліганства Київ передав до Полтави, а саме до Полтавського обласного управління НПУ, щоб закрити, «зам’яти» її.

Депутат Харківської облради під вартою // Фото: www.vilshany.info

Депутат Харківської облради під вартою Фото: www.vilshany.info

Тим часом і слідство за 161-ою статтею Кримінального кодексу, у якій йдеться  про розпалювання міжнаціональної ворожнечі, щодо якого відкрито  окрему справу у Дергачівському районі на Харківщині (саме тут розташоване село Вільшани), керівник товариства «Ромен» називає формальним. На його думку,  саме через те, що цю справу розслідують окремо, у поліції району немає доступу до всіх матеріалів.

7 лютого 2018 року Вадима Матюшенка допитували як свідка щодо трагічних подій у Вільшанах. І це, як говорить ромський діяч, чи не перша дія поліції Харківщині у розслідуванні злочину за статтею «Розпалювання міжнаціональної ворожнечі» (Кримінальний кодекс України, ст. 161 Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії – ред.)

Вадим Матюшенко. Фото: Громадське радіо.

Джерело нагадує, що у липні минулого року повідомлялося, що справу щодо нападу на ромів у селі Вільшани розглядають у Києві. Тоді це вважалося перемогою правозахисту, оскільки на рівні Харківської області можна було очікувати упередженого слідства. Харківський правозахисник Євген Захаров назвав нападників «місцевою мафією».

Повністю випуск можна прослухати тут

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены