GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Пенсіонерка - комунальники: 2:0
Пенсіонерка - комунальники: 2:0 Фото: Google

Юристи Ковельського Офісу Мережі правового розвитку двічі допомогли відстояти права пенсіонерці, яка має претензії до комунальних структур. Водоканал, який “відрізав” житло жінки від водопостачання та водовідведення, заплатив їй за завдану моральну шкоду, а житлово-комунальне підприємство зробить у квартирі ремонт.

До Ковельського Офісу Мережі правового розвитку при ГО “Центр зростання громад” вже не вперше звертається пенсіонерка Валентина Іванівна*.

Жінка постійно має проблеми з двома комунальними установами міста: водоканалом та житлово-комунальним підприємством.

Водоканал нарахував їй плату за компослуги за людей, які не живуть у квартирі. На підставі "віртуальної" заборгованості житло пенсіонерки повністю від'єднали від водопостачання та водовідведення.

Жінка не могла користуватися навіть туалетом. Тож, юристка Центру Наталія Дуброва склала Валентині Іванівні позов до суду, аби стягнути з підприємства моральну шкоду.

Суд підтримав позивачку. Водоканал заплатив жінці 7 000 гривень.

На початку року юристка Офісу склала позов пенсіонерці до ремонтного житлово-комунального підприємства (РЖКП), щоб зобов’язати його зробити капітальний ремонт її помешкання та ремонт загального даху багатоповерхівки.

- РЖКП відмовлялося проводити ремонтні роботи в квартирі, яку постійно затоплювало, - пояснює правниця.

Протягом семи місяців відбулося понад сім слухань справи за позовом пенсіонерки.  Влітку провели будівельно-судову експертизу. А в серпні суд задовольнив позов пенсіонерки. Щоправда, частково.

Згідно з рішенням суду, комунальне підприємство має зробити капітальний ремонт в тій частині квартири, яка належить Валентині Іванівні, бо наймачів троє.

- Квартира не приватизована. Жінка займає одну із 3-х кімнат, площею 11,7 кв.м. В кімнаті жінки мають зробити ремонт, в коридорі, ванній, кухні та туалеті, - зазначає юристка.

Також РЖКП має капітально відремонтувати дах над квартирою жінки.

Підприємство не погодилося з рішенням першої інстанції та подало апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду. Наталія Дуброва підготувала заперечення на апеляційну скаргу. Протягом вересня та жовтня відбулися судові засідання.

 Суд залишив рішення першої інстанції в силі.

- На сьогодні РЖП повернуло жінці гроші за проведення судово-будівельної експертизи та судовий збір. Ремонтні роботи ще не проведені. Пенсіонерка планує ремонт навесні та збирає кошти на виконання судового рішення, оскільки потрібно заплатити 3700 грн., - коментує правниця.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи читайте на сайті  «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены