GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Як діти материн спадок ділили

Через давній сімейний конфлікт два брати та сестра ніяк не могли оформити спадщину, що залишилася після матері. Молодший брат, який жив у квартирі матері, навідріз відмовлявся зустрічатися з ріднею та приносити документи на житло. Вирішити проблему вдалося лише у суді. Тепер завдяки грамотній правовій підтримці юристки Ковельського Офісу Мережі правового розвитку Наталії Дубровій рівноправні спадкоємці без перешкод зможуть оформити спадок.

До Ковельського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Центр зростання громад» звернувся Сергій Правдин*. Розповів, що через давній сімейний конфлікт він, його брат і сестра не можуть оформити спадщину після смерті матері.

Жінка залишила по собі трикімнатну квартиру, яку свого часу самостійно приватизувала. Молодший брат ще за життя матері переїхав до неї. За словами пана Сергія, доглядали за матір’ю всі разом: він, сестра та молодший брат.

Заповіт жінка не залишала. Тож, після її смерті діти усі разом звернулись до нотаріуски, яка відкрила спадкову справу. Та оформляти спадщину молодший брат не хотів, а згодом взагалі перестав впускати рідню до помешкання. Оскільки документи на квартиру були у нього, то родина не могла оформити спадщину.

З'ясувавши усі деталі, юристка Офісу Наталія Дуброва вирішила поговорити із нотаріускою, у якої була відкрита спадщина.

Як зазначає правниця, на її здивування нотаріуска підтримала сторону молодшого брата. Вона повідомила, що чоловік має повне право не надавати правовстановлюючі документи. І взагалі, у пана Сергія та його сестри вже є житло.

Юристка запропонувала нотаріусці спробувати мирно вирішити цю проблему: провести медіацію, зустрітися із трьома спадкоємцями, вислухати кожного, дати можливість їм розказати одне одному, що їх не влаштовує.

Та погодилася на пропозицію, але постійно відкладала зустріч. Причини були різні: особисте життя, сімейні проблеми та інше.

Все ж юристкі разом із Сергієм Правдиним вдалося призначити дату та годину зустрічі, але молодший брат не прийшов і не приніс документи нотарусці для оформлення спадкових прав.

Після цього юристка Офісу направила скаргу до поліції згідно зі ст.ст.185 (Крадіжка), 191 (Привласнення чужого майна), 194 (Умисне знищення та пошкодження чужого майна), 357 (Викрадення, привласнення офіційних документів).
Поліція відреагувала, але документи не забрала. Натомість у правоохоронних органах порекомендували брату та сестрі звернутися до суду.

Юристка Офісу востаннє запропонувала нотаріусці мирно владнати проблему. Але та не була зацікавлена в цьому і активно підтримувала молодшого брата, до того ж ще й докоряла пану Сергію, що ходив до поліції.

Наталія Дуброва склала позов до суду від Сергія Правдина та його сестри до молодшого брата про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування після смерті їхньої матері.

В жовтні відбулось перше засідання суду, після якого документи на квартиру все ж вдалося забрати.

Як виявилося, вони були у нотаріуски. За словами правниці Офісу, жінка-нотаріус після засідання суду почала зовсім по-іншому говорити з ріднею, прохала завітати до неї для оформлення спадщини.

Проте пан Сергій та його сестра вже не хочуть йти до такої нотаріуски, бо переймаються, що вона розпочне знову незрозумілу гру на стороні молодшого брата.

*Ім'я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи читайте на сайті«Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены