GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Театр «Романс» у новому сезоні презентує п’єсу за поемою Ліни Костенко (фото, відео)
Мізансцена читки п'єси "Циганські ночі" на  VII Книжковому Арсеналі.  Фото: Олена Орлова/legalspace.org
Мізансцена читки п'єси "Циганські ночі" на VII Книжковому Арсеналі.

Ювілейний 25-й театральний сезон у Київському Циганському музично-драматичному театрі "Романс" стартує 15 вересня. До сезону-2017 колектив підготував прем’єру: фантасмагоричну виставу «Циганські ночі» на основі поеми Ліни Костенко.  

Єдиний в Україні професійний ромський театр загалом представить у вересні та жовтні 7 робіт: «Карнавал в готелі «Табір», «Циганочка з виходом», «Романтика романсу», «Циган і в Африці циган»*, «Весільний переполох», «Унеси мене, серце» і «Циганські ночі».

21192

Прем’єру – п’єсу-фанасмагорію «Циганські ночі» колектив анонсує як унікальну виставу, що поєднала в собі ромську, українську та іспанську поезію. Автори інтригують: завдяки «циганській магії» глядачі зможуть «поспілкуватися» з великими митцями минулих століть.

За основу вистави художній керівник театру, Народний артист України Ігор Крикунов узяв поему «Циганська муза» Ліни Костенко, яку він вважає «циганською Біблією». За словами актора і режисера, на роботу над п’єсою колектив благословила сама Ліна Василівна Костенко.
Варто зазначити, що поціновувачі театру мали можливість бачити читку цієї постанови 18 квітня, під час цьогорічного Міжнародного книжкового фестивалю Книжковий Арсенал у Києві.

На перформативній сцені фестивалю актори «Романсу» виступали в рамках Спеціальної програми Книжкового Арсеналу «Роми (не)відомі» , яку готувала і втілювала за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» громадська організація «Платформа для змін «Ре:Дизайн»

Фрагмент постанови театру "Романс" на VII Книжковому Арсеналі. Відео: Олена Орлова/legalspace.org

«Циганські ночі» – власна  творча інтерпретація теми долі ромського народу. Зі сцени лунали поезії Ліни Костенко з її поеми «Циганська муза» – про життя польської поетеси ромського походження Папуші (Броніслави Вайс) у перекладі Григорія Латника, вірші Гарсіа Лорки, Олександра Блока, переклади поеми Олександра Пушкіна «Цигани».

Також «Романс» зустрічає новий сезон ще однією визначною подією: у серпні з нагоди Дня Незалежності України солістці-вокалістці театру Мілі Крикуновій указом Президента України присвоєно звання «Заслужена артистка України».
У своєму вітанні Людмилі Аронівні колектив зазначив, що вона – «талановита актриса та вокалістка, берегиня «Романсу», визнана глядачами та має авторитет серед колег по сцені, тому гідна поваги і вшанування на державному рівні».

Нагадаємо, що Міла Крикунова стала однією з семи героїнь документального циклу«Сім історій успішних ромських жінок України».

1842333

Міла Крикунова. Фото:  Фейсбук-сторінка проекту Сім історій успішних ромських жінок України.

Також 2 серпня цього року, у Міжнародний день пам’яті жертв голокосту ромів, театр «Романс» представив музично-поетичну композицію «Бабин Яр. Будемо жити, ромале!».Вечір пам’яті, що пройшов в урочищі Бабин Як у Києві, став масштабною акцією зі вшанування пам'яті жертв геноциду ромів. Разом із театром її організаторами виступили Ромська програмна ініціатива Міжнародного Фонду «Відродження» та Національно-культурне об’єднання «Амала».

Фрагмент музично-поетичної композиції «Бабин Яр. Будемо жити, ромале!». Відео: Олена Орлова/legalspace.org

Відкриття 25-го ювілейного театрального сезону відбудеться 15 вересня о 19.00.

Прем'єра вистави «Циганські ночі» – 24 вересня о 19.00. Тривалість вистави – 2 год 10 хв. З антрактом.

Адреса театру «Романс»: м. Київ, проспект Перемоги, 38.

211504

*Довідка
З виставою «Циган і в Африці циган» театр «Романс» гастролював у вересні 2016 року в рамках «Днів ромського театру в Україні»  – спільного проекту Національно-культурного об’єднання «Амала» і театру «Романс», що втілювався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Постанову побачили в 11-ти українських містах – у 4-х регіонах найбільшого компактного проживання ромів.

 

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены