GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Обновлено 1:26 PM, Фев 4, 2020
Діти з тимчасово окупованих територій України отримують українські паспорти без прописки
Діти з тимчасово окупованих територій України отримують українські паспорти без прописки Фото: Google

На непідконтрольній Україні території мешканцям та тимчасово переміщеним особам при видачі паспортів, якщо їх немає в реєстрі виборців, співробітники міграційної служби не вносять в документ дані про місце реєстрації постійного проживання. З такою проблемою найчастіше зіштовхуються діти 14-16 років, які отримують паспорт вперше. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

До КПГ звернулася кримчанка. Її син, якому виповнилося 14-ть, народився в Криму і в 2014 році після початку окупації Криму Росією виїхав разом з батьками до Києва, де сім'я проживає на квартирі. Батьки прописані в Криму. Підліток подав документи на отримання "внутрішнього" паспорта. Але міграційна служба відмовилася внести в документ дані про місце реєстрації.

«Відсутність в паспорті реєстрації місця проживання не лише дискримінує неповнолітніх громадян України, які виїхали або залишилися на тимчасово окупованій території, а й може стати перешкодою для реалізації ними своїх прав (право на освіту, безкоштовне медичне обслуговування, користування банківськими послугами тощо)», - пояснює експерт Кримської правозахисної групи, адвокат Юрій Гришин.

Державна міграційна служба України у відповіді на офіційний запит КПГ повідомляє, що довідки, видані незаконно створеними органами влади на тимчасово окупованій території, не визнаються в Україні.

У такій ситуації, на думку ДМСУ, для внесення в паспорт громадянина України відомостей про місце проживання необхідна інформація з Державного реєстру виборців, яка може бути використана для фіксації таких відомостей в паспорті на підставі ч. 3 ст. 6 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території».

«У разі відсутності такої інформації здійснити реєстрацію місця проживання на тимчасово окупованій території України відповідно до законодавства України не є можливим», - сказано у відповіді міграційної служби.

Але в реєстрі виборців не може бути інформації про 14-16-літніх українців, оскільки виборче право громадяни України можуть реалізувати лише з 18 років.

«Така позиція ДМСУ суперечить не тільки чинному законодавству України, а й міжнародним правом, що регламентує режим військової окупації», - зазначає Юрій Гришин.

Аналіз українського законодавства показує, що органи міграційної служби мають можливість проводити реєстрацію місця проживання громадян з окупованих територій, але відмовляються це робити.

Наприклад, територіальні органи міграційної служби України при оформленні паспорта громадянина України в подібних ситуаціях можуть здійснювати одночасну реєстрацію місця проживання при наявності відповідної заяви і на підставі даних про реєстрацію батьків, які містяться в паспорті і збігаються з інформацією, викладеною в довідках, виданих окупаційною владою Криму. При такій реєстрації місця проживання органи влади можуть враховувати вже сформовану в Україні практику встановлення судами факту народження або смерті на тимчасово окупованій території.

Кримська правозахисна група подала в суд на Державну міграційну службу України в інтересах кримчан, які вперше отримують паспорт громадянина України, але в їх паспортні дані не вноситься місце реєстрації постійного проживання.

Окружним адміністративним судом Києва відкрито провадження за позовом Кримської правозахисної групи до Державної міграційної служби України про визнання незаконними дій про невнесення в паспортні дані громадян України, які отримують паспорт вперше, інформації про місце реєстрації постійного проживання на тимчасово окупованій території.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены