GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Обновлено 1:26 PM, Фев 4, 2020
У Білій Церкві безоплатна правова допомога доступна усім жителям
  • Автор Марина Лисич, Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність»
  • Опубликовано в  Події
  • 0 комментарии
Марина Лисич, юрист Білоцерківської міської громадської організації «Правова єдність» Марина Лисич, юрист Білоцерківської міської громадської організації «Правова єдність»

У липні 174 жителі Білої Церкви отримали безоплатну правову допомогу юристів Центру правової інформації та консультацій Білоцерківської громадської організації «Правова єдність».

Значну кількість із цих звернень (близько 25 %) становлять питання соціального забезпечення. А саме, питання призначення субсидії, припинення надання пільг дітям війни та деяким особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Зокрема, удовам загиблих військовослужбовців та інших у разі, якщо їх середньомісячний дохід перевищує 1710 грн. Працівники Центру роз’яснюють положення законодавства України, які регулюють ці питання, надають витяги із законів.

Окрім цього, громадян турбують питання призначення пенсії по віку на пільгових умовах та за вислугою років, пенсії по втраті годувальника. Юристи проводять консультування громадян, роз’яснюють законодавство.

Не менш важливими проблемами, з якими громадяни звертаються до юристів Центру є питання сімейного права. Відвідувачів цікавить процедура розірвання шлюбу, стягнення аліментів, заборгованості по аліментах та пені за прострочення їх оплати. Юристи роз’яснюють позасудовий та судовий шляхи вирішення спорів, допомагають складати позовні заяви до суду.

Характер допомоги, яку надають юристи, різний. Комусь достатньо поради та витягів із законів. Комусь допомагають написати звернення чи скаргу. А комусь готують і позовні заяви. От нещодавно юристи Центру допомогли пенсіонеру підготувати позовну заяву до суду про стягнення з ПАТ «Банк «Фінанси та кредит» коштів, які вони заборгували пенсіонеру. Суд задовольнив вимоги пенсіонера-чорнобильця.

Значну частку звернень становлять – звернення військовослужбовців та членів їх родин. Адже Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність» є одним з співвиконавців мережевого проекту «Підвищення рівня правового захисту військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей, шляхом надання правової допомоги та здійснення моніторингів», який реалізується у 5 регіонах України. У більшості випадків (понад 60% звернень) на прийом до юристів приходять родичі та близькі військових, а на «гарячу» телефонну лінію Центру надходять переважно дзвінки від учасників АТО, в тому числі з місць проходження служби. Правові проблеми, з якими звертаються до юристів – це питання реалізації проголошених державою соціальних гарантій та пільг, а також питання проходження військової служби. У липні відбувся круглий стіл, під час якого організація поінформувала громадськість про результати своєї роботи та надану військовослужбовцям правову допомогу.

P.S.Центри правової інформації та консультаційстворені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного Фонду “Відродження” в межах “Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян”. Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий простір»

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження»

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены