GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Обновлено 11:42 AM, Май 25, 2021
У Дворічній юристи стали на захист сільської громади

Жителі села Кутькiвка стали заручниками конфлікту, що виник між сільською радою та Головним управлінням державної казначейської служби України у Харківській області (далі - казначейство).

У лютому казначейство без попередження зупинило операції з бюджетними коштами сільської ради, тобто заблокувало рахунки. Це рішення чиновників фактично унеможливило роботу ради, яка перестала в повному обсязі розпоряджатися бюджетом, та боляче вдарило по простим селянам. Адже закрилось фінансування усіх соціальних програм.

Голова Кутьківської сільської ради Валентина Леонідівна Остапенко зверталась з проханням про розблокування рахунків до районної та обласної рад. І отримала від колег замість допомоги рекомендацію: «Ідіть до суду».

Валентина Леонідівна вирішила звернутися до партнерів, з якими вже декілька років успішно співпрацює, - Дворічанського Центру правової інформації та консультацій. Юрист Центру Віталій Бабика детально вивчив документи про рішення заблокувати рахунки.

Підставою стало те, що сільська рада несвоєчасно подала річні фінансові звіти. Але юрист виявив порушення норм законодавства і з боку казначейської служби. Зокрема, посадові особи не дотримались вимог Порядку подання фінансової звітності, сільській раді не повідомили графік подачі фінансової звітності.

Юрист Центру допоміг сільській голові підготувати лист до казначейської служби, в якому виклали свої аргументи та попередили про готовність подавати позов до суду. Завдяки своєчасному реагуванню та правильно обраній правовій позиції, це питання вдалося врегулювати в досудовому порядку. Казначейство відреагувало на звернення та пішло на мирову. На сьогодні з Кутьківської сільської ради зняті всі обмеження, щодо здійснення фінансових операцій.

Довідка
Кутьківська сільська рада успішно співпрацює з Дворічанським Центром правової інформації та консультацій. Між Центром і сільською радою укладено Меморандум про співпрацю та надання безоплатної первинної правової допомоги у 2012 році.

P.S.Центри правової інформації та консультацій створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного Фонду “Відродження” в межах “Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян”. Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий простір»

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження»

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены