GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Обновлено 12:54 PM, Дек 14, 2020
Цивілізоване розлучення: як оформити, коли є дитина

Приклад з практики юристів Новоайдарського Центру правової інформації та консультацій допоможе тим, хто має намір мирно розірвати шлюб, у якому росте неповнолітня дитина.

До ЦПІКу в Новоайдарі Луганськох області місцева жителька Тетяна Кригіна* звернулася, щоб проконсультуватися стосовно процедури розлучення. Просила допомогти оформити всі необхідні документи, адже  гадки не мала, що для цього робити, як і де всі папери збирати, що потрібно від неї та її чоловіка, аби цивілізовано розійтися за обопільною згодою, але з урахуванням того, що у них росте неповнолітня донька.

-      В такому випадку розлучення оформлюється через суд, - пояснює юрист Центру Анастасія Павлова. - Подружжя має право подати до суду спільну заяву про розірвання шлюбу – цей документ ми допомогли скласти жінці. Разом із заявою до суду потрібно було подати копію договору «Про виховання і забезпеченні дитини після розірвання шлюбу батьків». Цей договір укладається між подружжям. В ньому зазначається ряд обставин, таких як, наприклад, з ким залишиться дитина; участь того з батьків у житті дитини, який буде проживати окремо тощо.

Юрист також допомогла скласти і цей договір – він завіряється нотаріально.

У Центрі Тетяні роз’яснили, що у її випадку до суду подаються наступні документи:

-      спільна заява від подружжя про наміри розірвати шлюб  

-      квитанція про сплату держмита (можна оплатити в будь-якому банку, реквізити взяти в суді)

-      копії паспортів подружжя

-      копії Індивідуальний податкових номерів (ІПН) чоловіка та дружини

-      копія свідоцтва про народження дитини

-      копія свідоцтва про шлюб

-      копія договору про участь у вихованні дитини.

Тетяна та її чоловік зібрали всі папери і звернулися до суду вже з повним пакетом документів.

Так, звернувшись по безоплатну правову допомогу, жінка швидко отримала вичерпну інформацію про необхідні для розлучення документи – з урахуванням своєї особистої ситуації, швидко їх оформила, а також уникла зайвого морального навантаження. Адже розлучення – це сильний стрес для будь-якої родини.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Центри правової інформації та консультацій створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження» в межах «Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян». Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены