GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Обновлено 1:26 PM, Фев 4, 2020
Емір Кустуріца про підпали ромського табору у Києві
  • Автор Ольга Веснянка, Центр інформації про права людини
  • 0 комментарии
Емір Кустуріца про підпали ромського табору у Києві фото режисера - ОМКФ

Якби не Центр, може й не вдалось би мені зробити свого часу тричі нагороджений матеріал про підпал ромського табору: http://dw.de/p/159M9
Отже, мені пощастило спеціально для Центру поставити питання всесвітньо відомому режисерові Еміру Кустуріці під час Одеського міжнародного кінофестивалю, де він є почесним гостем.

Моє питання: "У Ваших фільмах такі яскраві герої - роми і ромки, багато приділяєте уваги ромській культурі. У Києві було двічі підпалено ромський табір невідомими, можливо, з мотивів ненависті. Що б Ви сказали цим людям? Що б сказали тим журналістам, які у матеріалах представляють ромів лише як злочинців?"

Емір Кустуріца відповів: "Це просто расисти. Ромська культура, роми - багато дали людству. Для мене ромська музика - найкраща. Ці люди цього не розуміють. Філософія, світобачення ромів - дуже особливі, я це поважаю, а такі люди не розуміють цього, не здатні."

 

Довідка Центру інформації про права людини:
У травні 2012 року напередодні ЄВРО-2012 невідомі здійснили підпал ромського табору на Березняках у Києві. Через рік, 13 червня ц.р., близько 20 години вечора у Дарницькому районі Києва група людей, до 10 осіб, озброєних палицями, напала на ромський табір і підпалила його. Без даху над головою залишилися 40 осіб, половина з них - малолітні діти. Спалене все майно і особисті документи.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены