GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Обновлено 1:26 PM, Фев 4, 2020
Зволікати не можна. Потрібна децентралізація

Депутати Скадовської міської ради надіслали відкритий лист Президенту, прем’єр-міністру та спікеру з пропозиціями щодо прискорення децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування. Скадовчани запрошують небайдужих депутатів з інших рад також підтримати це звернення. Адже зволікати далі вже неможливо і разом – ми сила.

Як пояснив депутат Скадовської міськради, директор Комунального закладу "Центр надання безоплатної правової допомоги " Іван Шульга, існуюча система відносин між "верхами " та "низами " давно показала свою згубну сутність. Це – дорога в нікуди. І проблема стосується не лише Скадовську. В яке б місто ви не заїхали, яке б село не відвідали - скрізь повне зубожіння (за вкрай рідкісним винятком) місцевих бюджетів, і абсолютне безсилля органів самоврядування ефективно вирішувати місцеві проблеми. Про те, що "треба щось робити" навіть "нагорі" говорять уже не перший рік.

На вкрай важливе й економічно доцільне розширення повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня (село, селище, місто) та наділення їх відповідними фінансовими і матеріальними ресурсами, на приведення українського законодавства до вимог Європейської хартії місцевого самоврядування, неодноразово звертали увагу представники інститутів громадянського суспільства, органи місцевого самоврядування та їх об’єднання, вітчизняні науковці і практики конституціоналісти, а також європейські інституції.

Але до сьогодні розмови так і залишаються розмовами, пропозиції – пропозиціями, а обіцянки – обіцянками.

Проблема ще в тому, що це питання не може бути вирішено без докорінного реформування конституційно-правового статусу та засад діяльності органів місцевого самоврядування та органів державної виконавчої влади в областях і районах. Але процес внесення змін до Конституції займе багато часу.

Тому депутати Скадовської міської ради звертаються до Президента, прем’єр-міністра та спікера:

«Підтримуючи напрямки децентралізації та реформування місцевого самоврядування, ми вимагаємо неухильного дотримання при цьому вимог Європейської Хартії місцевого самоврядування. Враховуючи, що реформування місцевого самоврядування вимагає внесення змін до Конституції України, а це не менше двох сесійних засідань, пропонуємо вже при затверджені Державного Бюджету на 2015 рік забезпечити прийняття Верховною Радою 8 скликання необхідних змін до Бюджетного, Податкового кодексів, інших законів, які забезпечать належне ресурсне забезпечення місцевого самоврядування та нададуть право органам місцевого самоврядування відкривати свої рахунки у банківських установах, обраних за відкритими процедурами закупівель, розробляти місцеві бюджети за двома розділами – загальна дохідна та розхідна частина, тобто надати право ОМС на самостійне визначення та наступне фінансування головних заходів, які є актуальними саме на сьогодні для територіальної громади і виконання яких вимагає громада».

За дорученням депутатів Скадовської міської ради лист підписано міським головою Олександром Гавриш та секретарем ради Ольгою Бутенко.

На переконання скадовчан, вирішення саме цього питання засвідчить, що Президент, Уряд та Верховна Рада України не тільки декларують свої бажання на далеку перспективу, а уже сьогодні приступили до реалізації положень Коаліційної Угоди конституційної більшості у ВРУ.

Повний текст звернення депутатів Скадовської міської ради Херсонської області доступний для завантаження в додатках і розміщуватиметься на сайті газети «Вгору» http://vgoru.org

P.S. Комунальний заклад "Центр надання безоплатної правової допомоги" знаходиться за адресою: 75700, Скадовськ, вул. Гагаріна, 63, каб. 4 (приміщення міськради). Безоплатну допомогу можна отримати кожен понеділок, вівторок і четвер з 09:00 до 15:00, обідня перерва з 12:00 до 13:00. П'ятниця - робота з документами. Телефон: (05537) 5-37-55.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены