GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Підкомітет ООН знову зафіксував катування в Україні

Побиття, електрошок, удушення, залякування та погрози сексуального насильства - такі дії застосовували до осіб, які були неофіційно затримані й перебували під контролем Служби безпеки України, повідомляє Центр інформації про права людини з посиланням на звіт Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням.

Більшість випадків зафіксована під час подій на Донбасі, йдеться у звіті. Так, Підкомітет зафіксував в Україні під час візиту в травні і вересні 2016 року безліч заяв про дії, які можуть бути класифіковані як тортури і жорстоке поводження. 

"Особи, опитані підкомітетом у різних частинах країни, розповіли про побиття, електрошок, фальшиві страти, удушення, залякування та погрози сексуального насильства над особою і членами їх сімей. За ствердженням заявників, жорстоке поводження і тортури застосовувалися в той час, як особи перебували під контролем СБУ або під час неофіційних затримань", – наголошується в звіті.

Йдеться про затриманих, обвинувачених у злочинах, що мають стосунок до збройного конфлікту на сході України (за статтями 109-115, 258, 260-261 і 437-438 Кримінального кодексу).

У звіті наголошується, що затримані піддавалися тортурам з метою вилучення інформації про їх участь або їхніх колег у "сепаратистській" діяльності або для визначення військових позицій збройних груп.

"Підкомітет також розуміє, що в деяких випадках дії відбувалися приватними особами або добровільними батальйонами, але за згодою або мовчазною згодою державних посадових осіб", – наголошується в звіті.

Нагадаємо, в 2006 році вступив в силу Факультативний протокол до Конвенції ООН проти катувань. З тих пір представники ООН мають право без попередження спілкуватися з ув'язненими і затриманими безпосередньо в місцях позбавлення волі. Україна ратифікувала цей договір в 2006 році.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены