GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Жінка стала власницею "густонаселеного" будинку
Жінка стала власницею "густонаселеного" будинку Фото: Google

Мешканка Дворічанщини отримала в спадок будинок, в якому були прописані семеро людей. Один із мешканців навідріз відмовлявся виселитися. Здолати перешкоду у користуванні законним майном жінці допоміг юрист Дворічанського офісу Мережі правового розвитку.

Ірина Артишко* довгий час доглядала хворого родича. Після смерті чоловіка жінка успадкувала його майно, зокрема і будинок. Проте пані Ірину очікував не дуже приємний сюрприз. Як виявилося, колишній господар прописав у своєму будинку ще семеро осіб. Шестеро з них у помешканні вже понад рік не проживали, тому особливих перешкод у користуванні житлом не створювали. А от сьомий мешканець добровільно виселятися не збирався.

- Жінка стала заручницею ситуації: формально - вона власниця житлового будинку, фактично – позбавлена можливості жити в ньому та реалізовувати свої права як власниця, - коментує ситуацію Віталій Бабика, юрист Офісу Мережі при ГО “Фонд сільських громад Дворічанщини”.

Жінка намагалася мирним шляхом домовитися з “небажаним гостем”, умовляла його по хорошому звільнити житло. Проте марно. Та й звернення до чиновників з цього приводу результатів не дали.

Тоді пані Ірина звернулася до Дворічанського офісу Мережі Правового Розвитку при ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини». Юрист Офісу Віталій Бабика вивчив обставини справи, зібрав необхідні докази та підготував відповідний позов до суду.

Оскільки жінка дуже переймалася через ситуацію, що склалася, та не хотіла бачитись з «квартирантом» у суді, юрист представив її інтереси.

В суді було доведено, що чоловік зовсім стороння людина як для колишнього господаря, так і для нинішньої власниці будинку. До того ж “квартирант” не бере ніякої участі в утриманні житла, яке наразі знаходиться у незадовільному стані. Не вкладає кошти в ремонт, не оплачує комунальні послуги, чим завдає пані Ірині матеріальних збитків. Тож суд вирішив, що чоловік має виселитися з будинку.

Як зазначає юрист Офісу, в суді відповідач вже не поводив себе так впевнено та зухвало і під тягарем беззаперечних доказів визнав позовні вимоги та звільнив житло.

Наразі Ірина може безперешкодно користуватися своїм будинком.

*Ім'я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены