GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вхід
Оновлено 12:54 PM, груд. 14, 2020
Стрічка:
Виправдувальний вирок замість довічного строку. Прецедент

Наполегливий адвокат Львівського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги виконав свій обов’язок і захистив Максима Артеменка* від довічного ув’язнення.

У лютому 2013 року Максима затримали за підозрою у скоєнні крадіжки. У ході досудового розслідування хлопець зізнався ще й в умисному вбивстві, яке відбулося у травні 2011 року. За це хлопець міг отримати довічне ув’язнення.

Оскільки підозрюваний Максим з малозабезпеченої родини, то запросити для захисту приватного адвоката він не міг. Для представлення інтересів хлопця був залучений державний захисник Юрій Огорілко, який працює у Львівському обласному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

З перших зустрічей пану Юрію досить складно було встановити контакт з підозрюваним Максимом. Але згодом, хлопець повірив, що його захисник не формально, а насправді намагається йому допомогти, захищає його перед системою. Тоді Максим змінив покази і розказав, що вбивства не скоював. Він визнав свою провину, бо працівники міліції морально, психологічно тиснули та навіть фізично впливали на нього. Адвокат Юрій Огорілко ініціював у рамках кримінального провадження проведення підозрюваному судової психіатричної експертизи. Експерти встановили, що Максим має розумову відсталість. З такою особливістю здоров’я людині важко опиратися тиску, який на неї чинився.

Слідчі зрозуміли, що справа «розвалюється» на очах, тому спробували усунути адвоката Максима. Але Юрій Огорілко не поступився і не кинув свого підзахисного.

Суд визнав недоведеною участь Максима у скоєнні умисного вбивства. А докази, представлені стороною обвинувачення, недопустимими та такими, що не можуть бути покладені в основу обвинувального вироку. Радехівський районний суд Львівської області 22 липня 2014 р. постановив визнати обвинуваченого Максима Артеменка невинуватим і виправдати його у пред’явленому обвинуваченні. Колегія суддів Судової палат із розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Львівської області виправдувальний вирок суду першої інстанції залишила без змін.

Адвокат Юрій Огорілко

Юрій Огорілко так коментує свою участь у справі: «На крадіжці в січні 2013 році затримують хлопця. В лютому 2013 року він зізнається у вбивстві, яке було вчинене за два роки до цих подій. В процесі розгляду справи я був залучений як "державний захисник".  Слідство залучило приватного адвоката, щоб «вибити» мене з цієї справи. Я змушений був вступити у справу, як приватний адвокат на громадських засадах,щоб продовжити захист Максима».

Отже, захиснику Юрію Огорілку вдалося довести непричетність свого клієнта до такого тяжкого злочину, як умисне вбивство. Обвинувачений Максим Артеменко відбуває покарання лише за здійснення крадіжки, яка була доведена. Тепер він має шанс вийти на волю та змінити своє життя.

*Ім’я та прізвище героя змінене з етичних міркувань

Довідка
Регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги надають безоплатну вторинну правову допомогу суб’єктам права на таку допомогу, визначеним пунктами 3 – 7 частини першої статті 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" (далі - Закон), шляхом:
-забезпечення участі захисника під час здійснення досудового розслідування та судового провадження у випадках, коли захисник відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, у випадках затримання особи, застосування до неї запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а також під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, а також у випадках надання БВПД  особі за ухвалою суду у кримінальних провадженнях щодо продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру, у процедурах пов’язаних з видачею особи (екстрадицією) або у разі вирішення судом питань під час виконання вироків відповідно до статті 537 КПК України.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.