GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вхід
Оновлено 9:43 PM, лип. 18, 2019
Стрічка:
«Гуртожиткова» справа в Ужгороді: суд виніс рішення
Мешканці гуртожитку довго чекали на справедливе рішення суду Фото-скрін відео ТРК «Мукачево»
Мешканці гуртожитку довго чекали на справедливе рішення суду

Судове засідання, що пройшло 5 січня, завершилося перемогою на користь понад 500 жителів будівлі: суд повністю визнав право державної власності на гуртожиток, який хотіло привласнити підприємство «Патент».

Правди в судах люди шукали понад 14 років: ще в 90-х роках будівлю по вул. Джамбула, 50, в якій проживає понад півтисячі людей, вирішило привласнити підприємство з обмеженою відповідальністю «Патент», що лише утримувало гуртожиток на балансі. З 2008 року справа пройшла розгляд у кількох інстанціях. Навіть представництво регіонального Фонду держмайна визнало, що на початку 90-х, за відсутності чітких положень про приватизацію, допустило помилку.

Перемога людей була близькою у 2014-му, коли Львівський апеляційний адміністративний суд відмовив «Патенту» у праві власності. Але підприємство не здалося.

Із грудня 2014-го року портал «Правовий Простір» на прохання мешканців гуртожитку та правозахисників двічі звертався за підтримкою до місцевих юристів, ЗМІ, громади – підтримати жителів гуртожитку, прийти на судове засідання. Прийняття доленосного рішення переносилося – з 25 грудня 2014-го на 5 січня 2015-го.

І ось нарешті засідання, що тривало близько трьох годин, завершилося винесенням рішення на користь людей: суд переглянув рішення господарського суду від 11 березня 2013 про визнання права власності на гуртожиток за підприємством «Патент». Визнав право державної власності на гуртожиток та скасував свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане у 2006 році виконкомом Ужгородської міськради підприємству «Патент».

Сторона захисту довела, що гуртожиток, який за законом відноситься до об’єктів державного житлового фонду, приватизації не підлягає. Будівля, зведена за дольової участі чотирьох міських підприємств та виконкому, не могла і не може належати одноосібно підприємству «Патент», що свого часу навіть мало намір продавати кімнати в гуртожитку людям, які близько 30-ти років мешкали в ньому, платили податки в інфраструктуру міста і т.п.

За словами юриста Наталії Орбан, роками мало місце систематичне порушення Конституційних прав людей на житло.

-          Звісно, попереду ще багато роботи, - каже пані Наталія. – Знову на міському рівні прийматиметься рішення про право власності на гуртожиток. Буде процедура передання будівлі у державну власність, реєстраційні процедури тощо. Але головне, що ми добилися позитивного результату, і з часом жильці зможуть приватизувати свої кімнати в гуртожитку.

Юристи також передбачають подальше оскарження цього рішення підприємством «Патент».

Жителі гуртожитку, правозахисники, портал «Правовий Простір» дякує всім, хто відгукнувся на прохання підтримати людей – юристам, громаді, журналістам – всім, хто допоміг захистити законне право на житло. Ми обов’язково триматимемо вас у курсі справи і найближчим часом опублікуємо всі відповідні судові документи.

Докладно про історію з гуртожитком читайте тут.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.