GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вхід
Оновлено 9:43 PM, лип. 18, 2019
Стрічка:
«Гуртожиткова» перемога: люди вибороли право на житло
  • Автор Олена Орлова, ІРЦ «Правовий Простір»
  • 0 коментарі
Львівський апеляційний суд виніс рішення на користь мешканців гуртожитку Львівський апеляційний суд виніс рішення на користь мешканців гуртожитку

Спільні зусилля порталу «Правовий Простір» та партнерів – юристів, журналістів, громадських активістів – нарешті дали результат. Судова тяганина, яка роками тривала між жителями гуртожитку та приватним підприємством, закінчилася рішенням на користь мешканців будинку. У Львівському апеляційному суді юристи захищали права понад півтисячі людей на засадах Pro Bono.

Починаючи з грудня 2014 року, «Правовий Простір» вів інформаційний супровід справи, висвітлював судові засідання та закликав партнерів привернути до неї увагу професіоналів, ЗМІ та громадськості – аби забезпечити максимальну прозорість засідань та неупередженість суддів.  

Нагадаємо, в «лихі» дев’яності будівлю, в якій проживає понад півтисячі людей, вирішило привласнити підприємство «Патент». Дев’ятиповерхівка на 126 квартир на вулиці Джамбула, 50 – один з найбільш густонаселених житлових будинків Ужгорода: в ньому проживає понад 500 повнолітніх осіб, не враховуючи дітей. Понад 14-ть років гуртожиток, зведений за дольової участі чотирьох міських підприємств та виконкому, був предметом постійних суперечок між його мешканцями та приватним підприємством.

У січні 2015 року засідання завершилося перемогою на користь жильців: суд повністю визнав право державної власності на будівлю. Але «Патент» з таким рішенням не змирився і подав апеляцію до Львівського апеляційного господарського суду – люди знову ризикували залишитися ні з чим.

Львів’яни не залишилися байдужими до цієї резонансної справи. Допомогти людям відстояти своє право на житло взялися спеціалісти львівської консалтингової компанії Аdvice Group. Юридичні послуги надавалися на засадах Pro Bono, тобто добровільно і безоплатно.

В результаті, Львівський апеляційний господарський суд 23 лютого виніс рішення на користь мешканців гуртожитку. Сторону жителів того дня у суді захищала юрист Аdvice Group Софія Ковач. «Гуртожиткова» справа стала для неї першою, коли на засадах Pro bono фахівець взялася надавати правову допомогу.

-      Для мене було важливим піти, підтримати і допомогти людям. Це велика соціальна відповідальність, - каже Софія. – Тим більше, у даному випадку сторона захисту приватного підприємства мала всі шанси знову відтягнути справу. Але, в результаті, наші аргументи як сторони захисту жителів гуртожитку були сильнішими, більш переконливими – і ми перемогли.

Активістка будинкового комітету гуртожитку Олена Юришинець дуже задоволена результатом багаторічної судової тяжби – як і інші її сусіди, які роками виборювали своє право на житло.

-      Ми вдячні всім, хто долучився до нашої проблеми і допоміг нарешті розв’язати її, - каже пані Олена. – Всі юристи, які безоплатно допомагали нам, дуже уважно вивчили всі нюанси. Це ми за 14 років знаємо всі тонкощі справи досконально – а вони ж тільки познайомилися з нею! Але ми бачили, що люди прагнуть допомогти, що вони - справжні професіонали. Зокрема, на засіданні у Львові від нашого будинку були присутні аж 20 чоловік. Ми побачили, наскільки серйозно ставляться до нас судді, зокрема й завдяки авторитетності юристів, які нас захищали. Ми хвилювалися, але поруч були професіонали, і це надавало сил, впевненості, спокою.

Стомлені безкінечними судовими засіданнями та касаціями, люди зрозуміли: боротися було важко - але результат того вартий. І досягнуто його спільними зусиллями: активній позиції та наполегливості самих мешканців гуртожитку, підтримці «Правого Простору», медіа та юристів, які надали безоплатну допомогу Pro Bono, що є успішним прикладом соціальної відповідальності бізнесу.  

 

Довідка
Pro Bono (з латинської pro bono publico – заради суспільного добра) – надання юридичних послуг добровільно і безоплатно, для користі громади, особливо для тих осіб, які не мають коштів для оплати цих послуг. Юридична біржа Pro Bono є комунікаційною платформи для взаємодії між партнерами біржі та громадянами, які не мають змоги оплатити юридичну допомогу. Для отримання правової допомоги необхідно заповнити заявку насайті Біржі Pro Bono або отримати консультації щодо заповнення заявки за тел. +38 (044) 361 38 33.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.