GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in

Dear visitor!

We are always happy to help by providing a competent answer to a legal question within 24 hours.
Also we care about providing relevant advice in a timely way.
We kindly ask you to assess the quality of services rendered by clicking “like”.
You can also send your comment to the administrator at the following address: pravolegal@gmail.com

Добрый день.Куда можно обратится с такой проблеммой? Мой муж болен туберкулёзом ( тяжёлая форма) , находится в облтубдиспансере более трёх лет.Я в этом году прошла курс лечения , есть справка : остаточные изменения после излеченного ТБ , для общества не опасна ,работать могу. Дочке 2.8 , состоит на учёте в тубкабинете , но справки есть , что может посещать садик и т.д., диагноз здорова.
В прошлом году получился конфликт в доме с старшей дома.После она лишилась должности и решила ,что я виновата в ёё проблеммах. В нашу группув садике ходит ёё внук ,и онаходит в сад и водворе всем мамочкам и соседям рассказывает , что они туберкулёзные , пусть своего ребёнка водят в спец сад и чуть-ли не выселить нас из дома нужно.....Я бы конечно не обращалана неёвнимание, но у меня растёт ребёнок ,я не хочу чтобы на неё тыкали пальцами и т.д.По мирному эта особа не успокаивается, я сказала что она не имеет права распостранять медицинскую информацию и унижать меня и ребёнка.
Скажите пожалуйста могу ли я подать на неё в суд за нарушение прав и моральное оскорбление человека и разглашение конфиденциальной информации ? Я уже устала плакать ,на нервной почве начались болезни .
Могу ли я рассчитывать на моральный ущерб и в каком размере ?
Извините что так много текста.
Спасибо.
Like
Responses (1)
 • Accepted Answer

  Monday, July 17 2017, 05:45 PM - #permalink
  Доброго дня!

  Так, Ви можете звернутись з позовом до суду.

  Відповідно статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Праву на свободу думки і слова, на
  вільне вираження своїх поглядів і переконань відповідає обов'язок не поширювати про особу недостовірну інформацію та таку, що ганьбить її гідність, честь чи ділову репутацію.

  У зв'язку з цим статтею 32 Конституції України передбачено судовий захист права спростовувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім'ї. Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

  Ваше право та право Вашої дочки на недоторканність особистого і сімейного життя, право на повагу до гідності та честі було порушено зі сторони тієї жінки, коли вона поширила про Вас і Вашу дочку недостовірну інформацію (виходячи з тієї інформації, яку Ви зазначили, Ви та Ваша дочка не є хворими на туберкульоз), що, за Вашими словами, завдало вам страждань, а відповідно - моральної шкоди.

  Суд може захистити ваше право на таємницю приватного життя та зобов'язати цю жінку відшкодувати вам моральну шкоду.

  При цьому, Ви маєте знати, що ця категорія судових справ є складною. А тому, Вам краще звернутись за написанням позовної заяви до фахівця. Ви можете звернутись за безоплатною правовою допомогою до фахівців системи безоплатної правової допомоги. Адресу найближчого до вас відділення можете знайти за посиланням: http://legalaid.gov.ua/ua.
  Like
  The reply is currently minimized Show
Your Reply