GK News 2 - шаблон joomlaВидео
md
Log in
  • Українська(UA)
  • English (UK)
  • Русский(RU)
Мешканцям окупованих територій спростили правила зарахування до екстернату
Мешканцям окупованих територій спростили правила зарахування до екстернату

Міністерство освіти та науки України спростило правила зарахування на екстернат жителів окупованих та непідконтрольних територій, а також лінії зіткнення. Про це повідомляють у прес-службі відомства.

До переліку осіб, які можуть здобути в Україні загальну середню освіту в формі екстернату включили мешканців окупованих територій Криму та Севастополя, території проведення АТО та населених пунктів на лінії зіткнення. 

Як йдеться в повідомленні МОН, це передбачено новою редакцією Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, що днями набрало чинності (Наказ МОН від 13 березня 2017 року № 369).

До переліку додали ще 3 категорії осіб:

  • осіб, які мають статус біженців;
  • осіб, яким надано тимчасовий чи додатковий захист в Україні;
  • осіб, які звернулися із заявою про визнання біженцем або про надання додаткового чи тимчасового захисту.

Відтепер прийом заяв про зарахування на екстернат починається з 1 вересня. Особи, які жили або проживають на території Криму, непідконтрольних територіях Донбасу або в населених пунктах на лінії зіткнення, зможуть подавати заяви упродовж усього календарного року. Жителі цих територій також можуть надсилати скан-копію заяви електронною поштою чи факсом.

Крім того, неповнолітній, який виїхав із неконтрольованої території або з населеного пункту на лінії зіткнення, може особисто подати заяву. Він має бути у супроводі родичів або будь-яких інших повнолітніх осіб, які не є його законними представниками.

Вирішувати, зараховувати чи ні такого учня на екстернат, буде керівник навчального закладу. Узгоджувати це з місцевим управлінням освіти не потрібно.

Також учень, який навчається на екстерні, має право одночасно здобути початкову, базову та повну загальну середню освіту.

Детальніше про зміни - у тексті Положення.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

ufpdcclapkhpgugsplDOCUSPACEРесурсний центр ГУРТМережа правового розвитку