GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
Для українських учнів розробляють відеоуроки з не-дискримінації
Скрін головної сторінки сайту Stories that Move Скрін головної сторінки сайту Stories that Move

Відео проти дискримінації, зокрема ромської нацменшини, створені в рамках міжнародного проекту Stories that Move, адаптують і перекладають українською. Відеоуроки вчителі України зможуть використовувати у своїй роботі вже восени 2017 року.

Детальніше про відеоуроки Ромському радіо Chiriklo  розповів шкільний учитель, представник асоціації вчителів Олександр Войтенко:

-      Цього літа на нас чекають приємні новини. Україна стала учасником Європейського проекту онлайн навчальних матеріалів з протидії дискримінації. Має завершитися переклад сайту для освітян, з вересня, сподіваюсь, він запрацює українською... Проект оріентований на молодь, яка не дуже полюбляє читати, але ми спрямували його на старшокласників, які володіють планшетами, телефонами, іншими  гаджетами...

Короткі відео містять виступи підлітків про позитивні та негативні досягнення щодо упередженого ставлення до молоді, дискримінації. Діти розповідатимуть, як діють у таких ситуаціях. Відео можна буде подивитися онлайн, а вчителі зможуть використовувати їх у навчальному процесі.

Зараз громадська організація MART з Чернігова адаптує навчальні тексти, розробляє інструкції та методичні поради вчителям. Відеоуроки зокрема містять історії про ромів від перших осіб. Розповість про себе й українська ромська активістка Альона Казанська.

«Зв’язок між стереотипами і нашим життям дуже тісний. Через негативні стереотипи як представники ромської спільноти ми зіштовхуємося з негативним відношенням до нас. З агресією або з недовірою до нас, тому що ми маємо якусь негативну репутацію. Якщо ми зіштовхуємося з агресією в якомусь закладі або деінде, ми звикли вирішувати свої проблеми самі. Ми не звертаємося по допомогу до якихось державних структур, до поліції… Причиною цього є, мабуть, недовіра до інших. Це зумовлено ефектом негативних стереотипів, які є  ззовні, і всередині нашої ромської спільноти…» - розповідає Альона у відео*.

Загалом на сайті проекту представлені історії дискримінації за різними ознаками, в тому числі за національною, від молодих людей з Угорщини, України,  Німеччини, Австрії, Нідерландів, Данії, Словаччини, Польщі.

-      Коли готувалися матеріали, ми подбали про те, щоб показати дітям вразливі приклади. Кожен розповідає свою історію, але вони є типовими і повторюються по всій Європі, - додає Олександр Войтенко.

Він також уточнює, що відеоуроки вчителі України зможуть використовувати у своїй роботі вже восени 2017 року. Семінар та офіційна презентація проекту плануються на кінець жовтня.

* Відеоісторія від Альони Казанської - у додатку до статті. 

За матеріалами випуску програми «Ранкова Хвиля» ромського проекту Chiriklo на Громадському радіо.  

Повністю випуск можна послухати тут.

Media

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.