GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
Роми Ужгорода влаштували флешмоб проти мови ворожнечі (фото, відео)
Учасники флешмобу. Фото: Фейсбук.
Учасники флешмобу.

В Ужгороді 13 вересня пройшов флешмоб проти мови ворожнечі щодо ромів. Організували і провели його місцеві правозахисники у відповідь на ситуацію, що склалася внаслідок опублікованого у Фейсбуку посту, який містить hatespeech, звинувачення ромів у злочинах  і заклики до насильства.

Пост, що його опублікував на своїй сторінці 10 вересня мешканець Ужгорода, лідер Націоналістичного руху «Карпатська Січ» Тарас Деяк, одразу викликав резонанс. І не лише серед тих, хто погоджувався з автором і розміщував під текстом гнівні коментарі на адресу ромів, а й серед правозахисної спільноти.

Наступного дня, 11 вересня, від імені Об’єднання ромів Ужгорода «Ромська громада»  правозахисники надіслали листа до Упоноваженої Вреховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської, в якому просили дати правову оцінку таким діям і вжити необхідних заходів. Копії звернення надійшли також голові Закарпатьскої ОДА, Прокурору Закарпатської області та начальнику ГУНП Закарпатської області.

І от сьогодні, 13 вересня, роми влаштували флешмоб проти мови ворожнечі. В руках його маленькі та дорослі учасники тримали логотипи «Проти ненависті», «No hate».

-      Ми залучили до акції учнів Ужгородської школи № 13 що у мікрорайоні Радванка. У цій школі навчаються саме ромські діти. До цього невеликого флешмобу залучилися також місцеві журналісти, ромські громадські активісти. Нашою метою було показати, що наші діти та їхні батьки не повинні страждати від дискримінації. Вони такі самі, як й інші!– розповів Правовому Простору правозахисник, журналіст, депутат Ужгородської міськради, керівник Об’єднання ромів Ужгорода «Ромська громада» Мирослав Горват.

Логотип «No hate» використано в рамках міжнародної кампанії проти дискримінації Ради Європи, пояснив правозахисник, а у самому відео зазначив, що учасники флешмобу говорять «ні» расизму, мові ворожнечі, що роми є повноправними громадянами України, мають честь і гідність, виступають за рівні права та обов’язки.

«Ми є та нація, яка може гордитися своєю культурою, мовою, традиціями. Хотілося, щоби про нас, наше майбутнє говорили більше позитивних речей… Якщо ми говоримо про тих, хто порушує закони України, то нехай вони відповідають – для цього є поліція, закон… Ми є та нація, яка заслуговує на честь і гідність. Ми – за те, щоб наш Ужгород, наше Закарпаття, мультикульурне Закарпаття, було відкритим і доступним для всіх жителів. Ми тут народилися, в Україні, і заслуговуємо на повагу, на людське відношення один до одного», - зазначив Мирослав Горват.

В акції також взяли участь інші ромські активісти – директор Ужгородської школи №13, психолог, правозахисник Денис Вароді, консультант Ужгородського Центру правової інформації та консультацій Іван Балог  та керівник Ужгородської ГО «Патів», журналіст Віктор Човка.

«Останнім часом в інеті спостерігається негативне і відкрито неприязне ставлення до громадян України, а саме ромів. Відкритими расистськими тексами громадяни м. Ужгород закликають своїх побратимів до незаконних дій щодо ромської етнічної меншини. На що ромська громада Ужгорода відповіла законними та толерантними діями…  «Ні» мові ворожнечі! «Доста» налача чібаке! No hate!» - написав у своєму Фейсбуку Віктор Човка і попросив допомогти з розповсюдженням відео.

Правозахисники Ужгорода закликають підтримати флешмоб усіх небайдужих. 

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.