GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 3:13 PM EET, Oct 29, 2018
Українці отримають право реєстрації на дачах

Тисячі наших співвітчизників обрали свої дачні будиночки у якості постійного місця проживання. Але до сьогодні вони офіційно не мають можливості зареєструватись у них та отримати право на медичне, соціальне обслуговування, не можуть голосувати за місцем фактичного проживання, бо дачі не мають статусу житлового фонду. Зараз з’явилася надія виправити ситуацію.

З ініціативи Президента повернуто законопроект про можливість перевести дачні і садові будинки у житловий фонд. І другого вересня Верховна Рада підтримала проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо переведення садових і дачних будинків у жилі будинки та реєстрації у них місця проживання) за № 2336а. Зараз закон повернуто на підпис Президенту України.

Відповідно до закону, громадяни мають право на переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові будинки в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Рішення про переведення дачних і садових будинків у житлові будинки приймається відповідними органами місцевого самоврядування.

У Центрі правової інформації та консультацій при ГО «Асоціація правозахисників України» вважають, що зміни до законодавства нададуть можливість реалізації прав та свобод громадян (які мешкають у дачних та садових будинках). Зокрема, вони зможуть брати участь у виборах, отримувати соціальні пільги та пенсії, медичну допомогу, освіту, послуги поштового зв’язку, працевлаштовуватись за місцем свого фактичного проживання.

Поки ще процедура реєстрації у садових та дачних будинках не встановлена, її повинен розробити Кабмін. Але вже зараз можна стверджувати, що прийняття Закону створить умови для великої кількості громадян України реалізовувати право на вільний вибір місця проживання не порушуючи законодавство України та реалізувати права та свободи, прив’язані до інституту реєстрації. Зокрема прийняття вказаного законопроекту спрощує отримання мешканцями адміністративних та медичних послуг.

Насправді прийняття Закону може спростити життя й вимушеним переселенцям. Якщо можливо буде зареєструватись у дачному будиночку, то це вирішить проблеми певної частини людей, які мають заміську нерухомість.

P.S. Центри правової інформації та консультацій створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного Фонду “Відродження”в межах “Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян”. Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.