GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
Тернопільська молодь допомогла вимушеним переселенцям відчути себе своїми
Координатор проекту «Свій серед своїх» Мар’яна Марець Фото: Facebook Мар’яни Марець
Координатор проекту «Свій серед своїх» Мар’яна Марець

Допомогти вимушеним переселенцям з Донецької та Луганської областей, які оселилися на Тернопільщині, відчути, що вони не чужі й перебувають серед не чужих людей, мав на меті проект «Свій серед своїх». З березня 2015 року проект реалізовували члени Тернопільської міської організації «Спілка української молоді» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

-      Нашим завданням було залучити громадян, які прибули з окупованих територій, до повноцінного та активного життя в громаді, їх соціальна адаптація, - каже координатор проекту Мар’яна Марець і зізнається: - Були побоювання, що не зуміємо достукатися до їхніх сердець, не вдасться налагодити щире спілкування, добитися взаємної довіри. Але ці побоювання, схоже, виявилися марними. За час участі в проекті ми стали справжніми друзями, засвідчивши, що українці завжди знайдуть спільну мову.

Координаторка вважає, що очікуваного результату організаторам проекту вдалося досягнути, про що свідчать численні заходи, участь в яких взяли учасники з Донбасу: спільні перегляди фільмів українського виробництва, відвідування вистав, концертів, участь в різноманітних майстер класах, мандрівки визначними місцями краю.

Тернопільська молодь, разом з друзями із Донецької та Луганської областей, ліпила вареники для бійців АТО, писала великодні писанки, їздила на футбольні матчі, мандрувала Тернопільщиною та Львівщиною, розповідаючи новим знайомим про історичні та культурні особливості й традиції нашого краю.

А ще для вимушених переселенців організували зустрічі із представниками державної служби з надзвичайних ситуацій, обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, а також із знаними людьми, які народилися на Донбасі, але вже тривалий час живуть та працюють на території Західної України.

-      Ми не лише віддавали, але й отримували, -  стверджує Мар’яна Марець. - Нові знання, новий досвід, нові друзі – все це стало результатом проекту, який офіційно завершив свою роботу на початку червня, але який ми продовжуватиме й далі, прагнучи зберегти й примножити ці неоціненні надбання.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.