GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
Юрклініки змагалися в консультуванні клієнтів. Перемогла Могилянка
Студенти-фіналісти, судді, організатори та керівники юридичних клінік на церемонії нагородження переможців Фото Анни Мартинюк
Студенти-фіналісти, судді, організатори та керівники юридичних клінік на церемонії нагородження переможців

«Два дні - на одному диханні», - говорять учасники та організатори про Національну Олімпіаду юридичних клінік із консультування клієнтів. Рішучість і хвилювання кожного відчуваються навіть у повітрі Острозької академії.

Ректор Ігор Пасічник вітає гостей із 16-ти університетів, дякує Міжнародному фонду «Відродження» за підтримку, коротко розповідає про історію академії. І змагання стартують.

«Правила, як у футболі», - пояснює виконавчий директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома. Спочатку окремо змагаються чотири команди, серед них судді обирають дві кращі. Всього вісім переможців. Вони проходять до півфіналу, потрапляють у дві четвірки та змагаються паралельно. З них судді визначають одну найсильнішу команду. У кожній четвірці - своя. Переможці віч-на-віч зустрічаються у фіналі.

По двоє студентів-консультантів у кожній команді. До церемонії нагородження в таємниці трималося, з якого вони університету, щоб і судді, і клієнти зберігали незалежність.

У першому раунді, 14 березня, на прийом завітала співвласниця аптеки Тетяна*. У її квартирі відбувся обшук, міліціонери вилучили комп’ютер, документи та гроші. Жінці пояснили, що в аптеці торгують наркотиками, а другий співвласник закладу, її брат - підозрюваний. Налякана Тетяна питала, як зберегти бізнес та уникнути кримінальної відповідальності. Студенти-консультанти під час розмови з’ясували обставини справи. Найсильнішим командам вдалося дізнатися навіть те, що жінка намагалася вирішити проблему самостійно і передала міліціонерам хабара – 100 тисяч $.

Півфінал проходив англійською. За юридичною допомогою звернулася Іванна Львіва, громадська активістка. З її слів консультанти дізналися, що за рішенням мера та муніципалітету було дуже дешево продано земельну ділянку, захищену законом про захист навколишнього середовища. Місцевий партнер інвестора розпочав будівельні роботи і вже завдав шкоди не лише природі, а й виявленим під час розкопок архітектурним пам’яткам. Юристам довелося розібратися з мотивами клієнтки, розробити стратегію захисту прав громади. Справжньою несподіванкою стала зустріч з міжнародним інвестором, який з радістю долучався до консультування, але тільки за ініціативи юристів. Чесно кажучи, не всі студенти очікували такого розвитку подій, не всі змогли швидко зорієнтуватися та поставити доречні питання.

15 березня відбувся фінал. Дві команди по черзі консультували клієнтку в актовій залі, в присутності вчорашніх конкурентів, керівників юридичних клінік, організаторів і суддів. Маргарита Ковальчук прийшла в паніці. Товариство, де вона працювала завідуючою складом, захопили. Нові власники змусили працівників написати заяви про звільнення за власним бажанням, але так і не віддали трудову книжку. Другий місяць працівникам не виплачують заробітну плату. У жінки двоє маленьких дітей, а чоловік знаходиться у відрядженні за наказом керівництва антитерористичної операції. Їй терміново потрібні гроші, бо нічого їсти. Тут перед студентами-консультантами постало завдання не лише надати правову допомогу, а й якнайшвидше поліпшити матеріальне становище родини, домовитися про оплату своїх послуг, надати психологічну підтримку жінці.

Найкраще з завданням справилися студентки п`ятого курсу Національного університету «Києво-Могилянська академія» Христина Корпан і Олена Серпуховітіна. У квітні 2015 року вони представлятимуть Україну в міжнародному раунді, який відбудеться в місті Лінкольн (США, штат Небраска). Другу сходинку посіла команда Донецького національного університету. Команда Острозької академії стала півфіналістом, а за підсумками балів посіла третє місце.

На думку співорганізатора Марії Цип’ящук користь від Олімпіади зможуть відчути відвідувачі кожної юридичної клініки-учасниці вже найближчим часом:

- Якісна юридична допомога починається з належної професійної підготовки юриста, його вміння зрозуміти людину, дотримуючись при цьому норм етики та моралі. Участь в Олімпіаді допомагає виховати в собі та вдосконалити вказані вміння, а отже, ці змагання вплинуть на підвищення якості правової допомоги населенню в цілому.

*Ім’я та прізвище клієнтів вигадані, фабули складені на основі реальних звернень.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.