GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
Олімпіада юрклінік з консультування клієнтів 2020: нові виклики та перемоги
Учасники Олімпіади юрклінік-2020 Фото: legalclinics.in.ua
Учасники Олімпіади юрклінік-2020

Упродовж двох днів юридичні клініки України змагалися у Національній Олімпіаді з консультування клієнтів: чотири команди – півфіналісти продовжать боротьбу вже за кордоном.

6 та 7 грудня Асоціація юридичних клінік Україні провела чвертьфінальні раунди Національної Олімпіади юридичних клінік з консультування клієнтів 2020. Тема цьогорічних Змагань: “Damage to Property (Civil Law). This includes nuisance, negligence and trespass but excludes Landlord and Tenant Law” – “Майнова шкода (цивільне право). Включає перешкоди в здійсненні права власності, недбалість та завдання шкоди майну внаслідок користування ним без згоди власника, однак виключає відносини найму (оренди)”.

«Для Асоціації досить важливі брендові заходи, які ми проводимо. Одним із найцікавіших і той, якого найбільше чекають – є Олімпіада з консультування клієнтів. Олімпіада збирає нові команди, нові формати і важливо, що останніми роками вона відбувається виключно англійською мовою. Це говорить про нашу спроможність, що ми маємо цікавих та організованих студентів юридичних клінік», – наголошує голова Асоціації юридичних клінік України Андрій Галай.

20191206

Фото: legalclinics.in.ua

Олімпіада з консультування – це унікальні змагання серед юридичних клінік України, які моделюють процес прийому клієнта в юридичному офісі за участі двох студентів-консультантів (учасників юридичної клініки), які діють як юристи (адвокати, юрисконсульти, юристи-практики) та клієнта, роль якого виконує запрошений актор. Оцінювали учасників судді, серед яких досвідчені юристи та правозахисники.
 
877777
Всі фото до статті: legalclinics.in.ua*
 
Ролі клієнтів виконували запрошені студенти, які вільно володіють англійською мовою, а також – громадяни США, які наразі перебувають в Україні за програмою Peace Corps (Корпус Миру).
 
Окрім практичних завдань, учасників Олімпіади чекала цікава екскурсія Національним університетом “Острозька академія”, на базі якого і проводились змагання.
78981826


Також студенти юрклінік мали змогу покращити свої навички, відвідавши воркшопи:

 • “Побудова ефективної комунікації та роботи з медіа” (Олена Сабо, менеджерка з новинного контенту та розбудови регіональної інфоактивності ЮК)
 • “Питання перехідного правосуддя” (Олег Мартиненко, експерт аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини, директор ГО “Центр досліджень правоохоронної діяльності”)
 • “Труднощі, з якими стикаються молоді правники на початку своєї кар’єри” (Марина Кислощаєва, юристка SBH Law Offices in Ukraine).

 • 7841

  Участь в Олімпіалі взяли 9 команд юридичних клінік з різних куточків України, фіналістами якої стали:
  • 1 місце – Юридична клініка Школи права Українського католицького університету
  • 2 місце – Юридична клініка «Pro bono» Національного університету «Острозька академія»
  • 3 місце – Правнича клініка Національного університету «Києво-Могилянська академія»
  • 4 місце – Лабораторія практичного права «Юридична клініка» юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка

   157111

   Ці 4 команди отримали можливість продовжити участь у півфінальному та фінальному раундах, які відбудуться в Польщі наприкінці січня – початку лютого 2020 року. Переможець змагань представлятиме Україну на Міжнародних Змаганнях з консультування ім. Брауна-Мостена, які пройдуть у Сполучених Штатах Америки 15-18 квітня 2020 року.

   "Олімпіада надає можливість спробувати себе у практичній діяльності. І потім, коли вони на практиці зіктнуться з клієнтами – то їм буде простіше працювати, зрозуміліше, як будувати комунікацію, як намагатися допомогти, на що звертати увагу і загалом це досвід, що потрібен багатьом“, – коментує юристка АО “Сисуєв, Бондар і партнери SBH” Марина Кислощаєва.

   В Україні Змагання відбуваються вже шостий рік поспіль, а загалом – більше десяти разів. За кілька десятків років у світі цей конкурс показав свою практичну цінність, адже він допомагає учасникам – майбутнім професійним правникам – підвищити власну майстерність при провадженні юридичної практики; розвинути аналітичні та комунікативні навики в роботі з клієнтом. А ще проведення змагань на національному рівні дозволяє підтримати обмін досвідом якісної підготовки юристів на міжнародному рівні, де Україна була представлена вже близько десяти разів.

   7997

   “Я розумію, що має зростати нова генерація таких же адвокатів, як ми: тобто правозахисників, суддів, представників органів досудового розслідування. Мають зростати професіонали, які можуть вести справи з іноземним елементом, представляти державу. І найголовніше – мати юридичну освіту і можливість комунікації. Якщо цього не буде – не буде європейського рівня розвитку в країні, а рівнень справедливості та правосуддя – це  рівень держави“, – зазначає адвокат Дмитро Комолов.

   Між іншим, Дмитру випала можливість спробувати себе на Змаганнях як в якості судді, так і в якості клієнта.Півфіналісти отримали цінні призи та нагороди від Ради адвокатів м. Києва, Адвокатської сім’ї Лисенко, голови Всеукраїнської профспілки адвокатів України, адвокатки Надії Корінної.

   Ми б не провели Олімпіаду з консультування на такому рівні, аби не злагоджена допомога волонтерів і волонтерок, а також – сприяння в залученні суддів та спонсорів з боку Тетяни Шолкової – учасниці Правління Асоціації та керівниці юридичної клініки Унівреситету Державної Фіскальної служби України.Також Асоціація юридичних клініки України висловлює щиру подяку спонсорам, а також партнерам Змагань Адвокатську об’єднанню “Сисуєв, Бондар і партнери SBH”, інформаційним партнерам – виданню “Юрінком-Інтер” та газеті “Юридичний вісник України”, Освітньому Дому прав людини в Чернігові. 

   *Більше фото - за посиланням: https://legalclinics.in.ua/olimpiada-yurklinik-z-konsultuvannya-kliyentiv-2020-novi-peremogy-ta-vyklyky/?fbclid=IwAR3F0kz5H9Is69pm1CUpup-x636pUkBdrp9BYa-Ovve7nexzvTClaA4gQwY

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.