GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
Коаліція ромських НУО України звернулася до МВС та Генпрокуратури щодо погромів ромських поселень та нападу на адвоката Андрія Муху
Володимр Кондур, голова Коаліції ромських НУО України. Фото: uacrisis.org
Володимр Кондур, голова Коаліції ромських НУО України.

Коаліція ромських неурядових громадських організацій України «Стратегія 2020» направила 25 травня офіційні листи* на адресу міністра внутрішніх справ України  Арсена Авакова та Генпрокурора України Юрія Луценка. Правозахисники просять взяти на контроль кримінальні справи щодо погромів ромських поселень, що сталися останнім часом у різних областях України, а також провести службове розслідування дій правоохоронців у справі про напад на адвоката Андрія Муху.

У своєму зверненні Коаліція ромських НУО «Стратегія 2020», яка опікується захистом прав ромської нацменшини в України, моніторить виконання Стратегії захисту й інтеграції ромської нацменшини в Українське суспільство задля запобігання проявів дискримінації серед нацменшин, вказує на те, що роми зазнають порушень своїх прав частіше за інших меншин. Зокрема потерпають від незаконних виселень, підпалів тимчасових помешкань та вбивств.

Йдеться про події 24 травня 2018 р. у місті Дергачі Харківської області, де стався напад на адвоката Андрія Муху, який веде справу щодо вбивства рома в селі Вільшани Харківської області.

Також у листі вказано, що останнім часом в Україні почастішали погроми ромських таборів. Йдеться про розгін та підпал ромського поселення на Лисі горі в Києві учасниками ультраправої організації С14 21 квітня; підпал ромського табору на Львівщині, в районі селища Рудне 9 травня; напад на поселення ромів у Тернопільській області, в районі селища Велика Березовиця 22 травня.

«Від імені Коаліції Ромських неурядових організацій України «Стратегія 2020», для ефективного захисту прав національних меншин в Україні звертаюся до Вас із проханням взяти на контроль дані кримінальні справи, які зафіксовані в МВС України, та в рамках своїх повноважень негайно ініціювати проведення службового розслідування щодо дій правоохоронних органів 24-25 червня у м. Дергачі Харківської області стосовно вказаного випадку в рамках законодавства України», - зазначено в листі за підписом Володимира Кондура, голови Коаліції ромських НУО «Стратегія 2020».

33522

Фотокопія листа. Фото: Фейсбук.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.