Logo
Print this page
Мін’юст переносить створення законопроекту, який зобов’язує відшкодовувати незаконне затримання громадян
Мін’юст переносить створення законопроекту, який зобов’язує відшкодовувати незаконне затримання громадян Фото: Центр інформації про права людини.

Міністерство юстиції переносить термін розробки законопроекту "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду" на другий квартал 2018 року. Законопроект поки не погодили МВС, Мінфін, Мінекономрозвитку, Генпрокуратура, СБУ та Верховний Суд. 

Це було вирішено 13 березня під час робочої зустрічі у Мін’юсті із внесення змін до Плану дій з реалізації Нацстратегії у сфері прав людини

Законопроект має передбачити відшкодування шкоди за незаконне затримання, арешт, тримання під вартою, зокрема якщо це констатує Європейський суд з прав людини. 

"Через те, що законопроект має суттєве значення і поки що позиції цих органів ми не отримали, просимо перенести строк виконання заходу 14.4 Плану дій Нацстратегії на другий квартал 2018 року", — сказала Наталія Баринська із Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки.  

Робоча група так само перенесла строк розробки законопроекту, який має створити компенсаційні механізми для потерпілих за тривале та неефективне розслідування випадків смерті. 

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.