GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
Жінка виплачувала комунальні борги… за свою тезку

Мешканка Білої Церкви сумлінно платила за комунальні послуги – але постраждала через халатність комунальників. За рішенням суду їй почали відраховувати із зарплати борги, які завинила за теплопостачання… її повна тезка. З непростої ситуації жінці допомагають вийти юристи Білоцерківської міської громадської організації «Правова єдність».

До Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку білоцерківчанка Людмила Ковтуненко* прийшла з проблемою, яка виникла внаслідок неуважності представника організації-надавача комунальних послуг.

На початку вересня 2017 року, коли Людмила вийшла з тривалого лікарняного на роботу, вона випадково дізналася про те, що з її заробітної плати здійснюють відрахування на підставі рішення суду. Не знаючи взагалі про що йдеться, жінка витребувала в бухгалтерії свого підприємства документи, що підтверджували цей факт.

Пані Людмила отримала постанову про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника, що була винесена у червні 2017 року Білоцерківським міським відділом ДВС. В ній було зазначено, що божником по судовому наказу, виданого 16.12.2016 року по справі № 357/10659/16-ц 2-н/357/905/16 є Ковтуненко Людмила Миколаївна. Однак, дата народження і місце проживання було вказано неправильно. Збіг був також в реєстраційному номері облікової картки платника податків.

У вересні 2017 року жінка звернулася із письмовою заявою до Білоцерківського МВ ДВС з вимогою надати для ознайомлення копії матеріалів виконавчого провадження.

Їй було надано для ознайомлення судовий наказ від 13 жовтня 2016 року в справі № 357/10659/16-ц 2-н/357/905/16. Із наданих документів з’ясувалося, що борг за послуги з централізованого опалення та підігріву води в сумі 8 тис 949 грн 94 коп утворився по особовому рахунку № 118838-0, що відкритий за збігом обставин теж на Ковтуненко Людмилу Миколаївну (але іншу людину – з іншою датою народження та адресою проживання).

Тобто, неправильні дані (а саме ідентифікаційний код боржника) були надані представником КП БМР «Білоцерківтепломережа» при поданні заяви про винесення судового наказу!

Згідно з цими помилково наданими даними суд виніс судовий наказ, що набрав законної сили і був переданий на виконання у відділ виконавчої служби. Відповідно вказане вплинуло на подальший розвиток подій.

Адже Білоцерківський МВ ДВС по відомому їм ідентифікаційному коду «боржника» з матеріалів, наданих стягувачем, з’ясував, що, той працює в ТОВ «Квіточка»**. Це підприємство, звісно, виявилося місцем роботи Ковтуненко Людмили Миколаївни – тієї самої, яка невинно постраждала в цій безглуздій ситуації. Відповідно за місцем роботи був направлений судовий наказ, на підставі якого почалися відрахування із заробітної плати за борги, які пані Ковтуненко (клієнтці Офісу) ніяк не належать, тобто за борги невідомої їй людини.

Людмила  пояснила працівникам міського відділу ДВС всю ситуацію і вони переконалися в тому, що сталася помилка. Однак нічого зробити не змогли, оскільки у них є рішення суду і воно має бути виконане. Єдине, що вони порекомендували – подати до суду заяву про скасування судового наказу.

Юристка офісу допомогла жінці оформити заяву про скасування судового наказу. Наразі заяву подано до суду, очікується призначення справи до розгляду. Про результати справи буде повідомлено додатково.

Чи буде Людмила Миколаївна надалі вчиняти дії щодо стягнення коштів з винних осіб за спричинення їй моральної шкоди, покаже час.

*Ім’я героїні та назва підприємства змінені з етичних міркувань. 

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи читайте на сайті«Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.