GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
Правозахисники хочуть, аби нового омбудсмана обирали відкрито

28 квітня 2017 року закінчився термін перебування Валерії Лутковської на посаді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Тепер парламент має призначити омбудсмана на наступні 5 років. Правозахисники вимагають, аби конкурс на цю посаду пройшов відкрито, повідомляється на офіційному сайті Уповноваженого з прав людини.

Парламент має призначити того, хто протягом п’яти наступних років здійснюватиме парламентський контроль за додержанням свобод та захисту прав всіх, хто перебуває під юрисдикцією України. Однак суспільство й досі не знає навіть можливих кандидатів на цю посаду. Обговорення, якщо і ведеться, то за закритими дверима.

Правозахисні організації виступають категорично проти політичних призначень та «партійних квот» у питанні, що визначає державну політику у сфері прав людини в країні.

10 травня о 13:00 у приміщенні Українського кризового медіа-центру (вул. Хрещатик, 2) відбудеться прес-конференція. На заході учасники Правозахисного порядку денного презентують відкриту заяву до Голови Верховної Ради України, голів фракцій та депутатських груп, народних депутатів.

Правники планують озвучити свої рекомендації щодо обрання нового омбудсмана. До оцінки кандидатів вони пропонують долучити громадськість.

Правозахисники вважають, що виконання їхніх рекомендацій забезпечить більшу прозорість та відкритість процесу обрання, а також дозволить обрати найбільш гідних серед кандидатів.

Спікери:

  • Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод;
  • Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини;
  • Оксана Покальчук, виконавча директорка Amnesty International в Україні;
  • Олександр Павліченко, заступник директора Харківської правозахисної групи;
  • Зорян Кісь, менеджер з адвокації і партнерства, Freedom House в Україні.

За додатковою інформацією звертатися до Катерини Златіної, Центр громадянських свобод +380673814088, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Платформа «Правозахисний порядок денний» – неформальна коаліція правозахисних організацій, що працюють у сфері моніторингу, аналізу та розробки законодавства відповідно до основних засад прав людини та основоположних свобод. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Проект «Без кордонів» ГО Центр «Соціальна Дія», Євромайдан SOS. Координацію роботи платформи здійснює Центр громадянських свобод.

Контакти для зв’язку: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.