GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
Роми з Радванки впорядковують табір. Потрібний капремонт
Спілкування членів комісії з ромами та правозахисником Мирославом Горватом Автор фото Віктор Човка
Спілкування членів комісії з ромами та правозахисником Мирославом Горватом

Успішний досвід найкраще мотивує ромів до подальших змін у власному житті, у благоустрої свого помешкання та району. Юристи Центру правової інформації та консультацій підтримують такі громадські ініціативи та допомагають ромам привернути увагу влади на численні проблеми мікрорайону «Радванка».

Наприкінці травня до будинку по вулиці Ужанській, 85, вже вдруге навідалася комісія, утворена з представників міської ради та ЖРЕРу № 4. Завітали вони тільки після колективного звернення мешканців будинку, яке їм допомогли оформити юристи Центру правової інформації та консультацій в Ужгороді.

Обстеження багатоквартирного будинку по вул. Ужанській, 85, проводилось щоб з’ясувати чи потрібно проводити капітальний ремонт та визначити приблизний обсяг робіт. До відома, в будинку є багато проблем, адже його жодного разу не ремонтували з часу побудови. Підтоплений підвал через несправну мережу водовідведення та водопостачання, а також протікає дах. І під час кожного великого дощу мешканці верхніх поверхів мають підставляти тазки під патьоки води. Як наслідок, у під’їздах сирість та пліснява.

Членам комісії мешканці будинку говорили, що готові частину вартості ремонтних робіт оплатити самотужки, але частину коштів необхідно закласти у проект міського бюджету на 2015 рік.

Крім цього звернення, ромська громада ще зверталась до міської влади щодо облаштування мережі зовнішнього освітлення та водопостачання по вул. Тельмана. І отримали позитивні рішення. Так, у відповіді від 11 червня виконавчий комітет Ужгородської міської ради зазначив, що під час перевірки виявили відсутність мережі вуличного освітлення. До кінця року, за умови виділення коштів, мережа вуличного освітлення по вул. Тельмана буде змонтована. А «Водоканал Ужгорода» у своєму листі зауважили, що не заперечують проти встановлення водорозбірних колонок.

Зазначимо, що роми вже зробили велику роботу з благоустрою свого мікрорайону. Так, біля двоповерхівки уже встановлені сміттєві контейнери, прочищено стічну каналізацію, у планах заміна старих труб, у яких тече питна вода. Тож зараз актив будинку очікує висновки і рекомендації, які з усього побаченого зробить комісія. Залежно від цього, роми плануватимуть свої подальші дії. Поступово, крок за кроком, ромська громада мікрорайону «Радванка» поліпшує свій побут, робить довкілля чистим.

P.S. Центри правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу ромському населенню, працюють при підтримці «Ромської програмної ініціативи»Міжнародного фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи читайте на сайті Правовий простір в розділі “Посилення правових можливостей ромських громад”.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.