GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
Не пустили за кордон через помилкову ухвалу суду
Не пустили за кордон через помилкову ухвалу суду Фото: Google

За те, що не виплатив борг за пошкоджений у ДТП автомобіль, чоловіка не пустили за кордон. Про ухвалу районного суду щодо заборони йому виїжджати за межі України чоловік дізнався, коли зібрався на заробітки. Та, як виявилося, такий висновок суду був помилковим. Юрист Івано-Франківського Офісу Мережі правового розвитку  Андрій Малетин, посилаючись на законодавство, довів це. Завдяки правнику ухвала була скасована.

За правовою допомогою до Івано-Франківського Офісу при ГО “Станіславська правозахисна група”  звернувся Іван Ковтун*. Розповів, що його не пустили за кордон через ухвалу районного суду - чоловік мав спочатку виконати зобов’язання по виконавчому листу - відшкодувати ремонт автомобіля, пошкодженого в ДТП. Дізнався пан Іван про те, що не може виїхати за кордон, коли зібрався на заробітки.

Юрист Офісу Мережі правового розвитку Андрій Малетин ознайомившись та проаналізувавши надані паном Іваном матеріали, з’ясував, що така ухвала районного суду була помилковою. Юрист зазначає, що державний виконавець, який вносив подання до райсуду про обмеження права виїзду, не подавав запити про доходи боржника, номера рахунків, відкритих у банках та інших фінансових установах до Державної податкової служби України, Пенсійного Фонду України.

andriy maletyn

Юрист ГО "Станіславська правозахисна група" Андрій Малетин. Фото: Олександра Єрмолаєва/ІРЦ "Правовий простір"

- Не подано жодного доказу про навмисне чи інше свідоме невиконання обов’язків, від яких чоловік ухилявся, чи перешкоджання проведенню стягнення боргу, а тому суд першої інстанції помилково обмежив  пана Івана у праві виїзду за межі України, - коментує юрист Офісу. - Державні виконавці можуть звертатись до суду з проханням обмежити виїзд за кордон, тільки у випадках, коли інші заходи з виконання рішення не дали жодного результату. Однак у нашому випадку державний виконавець декілька років не вживав жодних заходів.

Тож, правник Андрій Малетин як представник Івана Ковтуна в апеляційному порядку оскаржив ухвалу суду, якою чоловіка обмежили у праві виїзду за межі території України. Львівський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу юриста Офісу, своєю ухвалою скасував ухвалу районного суду та закрив провадження у справі про обмеження виїзду пана Івана за кордон. Тепер чоловік може без перешкод їхати на заробітки.

*Ім'я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи читайте на сайті«Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.