GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
«Новий відлік-3»: бізнес-інкубатор для переселенців та ветеранів АТО
  • Written by Міжнародний Фонд "Відродження"
  • 0 comments

Проходить третя хвиля програми підтримки малого бізнесу та самозайнятості переселенців і ветеранів АТО «Новий відлік» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Цього разу бізнес-інкубатор відбуватиметься в Одесі, Харкові та Львові.

Фонд «Відродження» продовжує підтримувати проекти, що сприяють реінтеграції вимушених переселенців та ветеранів АТО. Тому за ініціативи Фонду у 2015 році стартував проект «Новий відлік», який створює можливості для внутрішньо переміщених осіб, демобілізованих воїнів АТО та членів їхніх родин започаткувати чи розвинути власний бізнес. Завдяки бізнес-інкубатору за 2 роки 923 особи пройшли комплексні бізнес-курси, отримали допомогу та поради від представників місцевого бізнесу, бухгалтерські та правові консультації. Після захисту бізнес-планів близько 150-ти випускників «Нового відліку» отримали фінансування для започаткування або відновлення власної справи, створивши робочі місця для себе та своїх родин.

««Новий відлік» став успішною моделлю бізнес-інкубатора завдяки поєднанню зусиль переселенців, місцевого бізнесу та небайдужих волонтерів. З урахуванням мікробізнесів, підтриманих протягом 2015-2016 років, нині спільнота «Нового відліку» налічує вже близько 150 малих підприємств у різних містах України», - підкреслив директор програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Станіслав Лячинський.

Третя хвиля «Нового відліку», яка стартувала у 2017 році, також фокусується на залученні переселенців і ветеранів АТО до створення малого бізнесу. Цього року партнерами фонду у втіленні проекту в Одесі стали «Імпакт Хаб Одеса» та благодійний фонд «Карітас Одеса УГКЦ», у Харкові - Асоціація приватних роботодавців, у Львові - «Клуб Ділових Людей».

«Основною метою і одночасно головним досягненням проекту «Новий Відлік» є сприяння адаптації та ресоціалізації людей, які постраждали в конфлікті на сході України та Криму. Важливо, що проект триває вже третій рік. Завдяки ньому учасники запускають власний бізнес, знаходять роботу, стають активними членами громади та реалізовують свої задуми та плани», - зауважує Євген Попов, керівник Південноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження».

В Одесі цього року конкурс на участь в бізнес-інкубаторі вже завершився. Було відібрано 65 учасників з 250 кандидатів.

Серед підтриманих бізнес-ідей є:

  • виготовлення меблів,
  • створення центру здоров’я,
  • косметологічний кабінет,
  • пошив та продаж подушок для вагітних,
  • гончарна студія,
  • приготування та продаж кулінарних виробів української національної кухні,
  • теплиця,
  • автомийка тощо.

«Проект «Новий відлік» діє в двох напрямках. З одного боку, ми соціалізуємо та допомагаємо адаптуватися в новому житті переселенцям і учасникам АТО шляхом відкриття власного бізнесу. Безумовно, життя і кар'єра кожного учасника програми отримує новий відлік. З іншого боку, місто і країна отримує нові корисні ідеї та людей з сильною мотивацією втілювати їх у життя. Два місяці навчання і знайомства з експертами завершуються захистом проектів, кращі з них отримують грантову підтримку», - пояснює кураторка проекту «Новий відлік в Одесі» Анна Подопригора.

У Харкові також вже закінчився термін подання заявок на участь у цьогорічному бізнес-інкубаторі. Усього їх надійшло 95. Тепер експертне журі формує дві групи учасників, які пройдуть до наступного етапу та розпочочнуть навчання з досвідченими бізнес-тренерами. Перша така група вже приступила до справи.

У Львові набір учасників для бізнес-інкубатору стартує 21 червня. Цього року львівський «Новий відлік» передбачатиме 5-тижневий курс для 50 учасників, конкурс бізнес-планів, 4-місячний експертний бізнес-супровід для 15 переможців, а також – можливість для учасників АТО отримати компенсацію частини відсотків за кредитами для старту чи розвитоку власної справи.

Для додаткових коментарів щодо проекту «Новий Відлік» можна звернутись до директора програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Станіслава Лячинського, надіславши запит на This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.