Logo
Print this page
Що робити, коли трудова книжка залишилась на тимчасово окупованій території?
Що робити, коли трудова книжка залишилась на тимчасово окупованій території? Фото: i-visti.com

Проблеми, пов’язані з трудовими відносинами, традиційно входять до п’ятірки найактуальніших питань, з якими українці звертаються до Офісів Мережі правового розвитку.

Херсонський офіс має свою специфіку: наближеність регіону до Криму є причиною чисельних звернень за безоплатною правовою допомогою переселенців, у тому числі з приводу відновлення трудових книжок, які залишились на тимчасово окупованій території півострова.

Як діяти у подібних ситуаціях, розповів юрист ІРЦ «Правовий простір»  Сергій Плахотнюк.

Відповідь на це непросте питання містить пункт 5.6 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників (далі - Інструкція), затвердженої спільним Наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 року № 58.

Відповідно до Інструкції за відсутності доступу до трудової книжки працівника внаслідок надзвичайної ситуації, передбаченої Кодексом цивільного захисту України, або проведення АТО на території, де працювала особа, їй за новим місцем роботи може бути видано іншу трудову книжку або вкладиш до неї (нових зразків) з написом «Дублікат». Такий напис робиться в правому верхньому кутку першої сторінки.

Зразок. Фото: kadrovik01.com.ua.

Дублікат видається на підставі заяви працівника та отриманої ним у письмовому вигляді інформації зі штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації про виникнення надзвичайної ситуації або Антитерористичного центру при Службі безпеки України про проведення антитерористичної операції на території, де працювала особа. Документ надається в довільній формі.

За загальним правилом, якщо працівник має попередній досвід роботи, то при заповненні дубліката трудової книжки в розділ «Відомості про роботу» у графу 3 спочатку вноситься запис про загальний стаж його роботи до влаштування на це підприємство, який підтверджується документами.

Загальний стаж роботи записується сумарно, тобто зазначається загальна кількість років, місяців, днів роботи без уточнення, на якому підприємстві, в які періоди часу і на яких посадах працював у минулому власник трудової книжки.

Після цього загальний стаж, підтверджений належно оформленими документами, записується по окремих періодах роботи в такому порядку:

  • у графі 2 зазначається дата прийняття на роботу;
  • у графі 3 пишеться найменування підприємства, де працювала особа, а також цех (відділ) і посада (робота), на яку її було прийнято;
  • запис у дублікаті трудової книжки відомостей про роботу за сумісництвом та за суміщенням професій провадиться за бажанням працівника. У тому разі, коли документи не містять повністю зазначених вище даних про роботу у минулому, в дублікат трудової книжки вносяться тільки наявні дані;
  • у графі 4 зазначаються найменування, дата і номер документа, на підставі якого проведено відповідні записи у дублікаті.

Документи, що підтверджують стаж роботи, повертаються їх власнику.

Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний сприяти працівникові в одержанні документів, які підтверджують стаж його роботи, що передував влаштуванню на це підприємство.

У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з дубліката про періоди роботи переносяться до трудової книжки. При цьому на першій сторінці дубліката робиться напис: «Дублікат анульовано», посвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем роботи працівника та дублікат повертається його власнику.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті «Правовий Простір».
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.