GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Готуємося до публічного виступу, як Барак Обама
  • Written by Марина Говорухіна для Ценру інформації про права людини
  • Published in  Корисні поради
  • 0 comments

Страх публічного виступу – третій за поширеністю в світі. Після страху смерті та самотності. То чи можна його побороти та стати хорошим спікером? Кілька порад, післуханих на майстер-класі в Школі ефективних комунікацій від Вероніки Селеги, ведучої тренерки Школи публічного виступу "Аристотель". 

У риториці є тренди. І останній, популярний вже 5 років, називається "Тут і зараз". Це техніка, за допомогою якої готували до виступів Барака Обаму.

Як ця техніка працює? Спікер має бути готовим до відповіді та реакції тут і зараз: у цих обставинах, із цими людьми, на задану тематику. Не завчити промову, а потім "зі скрипом" реагувати на обставини, а бути різним в нових обставинах. Головне – навчитися бути гнучким. Тоді страх відступає.

Під час майстер-класу

Тож як підготуватися до презентації? 5 практичних порад

Знання теми. Коли ви знаєте тему досконало, розумієте деталі, підводні каміння і т.п. Тоді можна гарантувати успіх. Аристотель казав, що в людини немає морального права виходити до аудиторії без повного знання теми.

Визначення надзавдання – навіщо ви це робите. Яка ваша особиста мотивація? І коли є надзавдання, ви отримаєте енергію та сили провести виступ жваво та ефективно. Якщо чіткої відповіді на це питання немає, знайдеться тисяча причин зробити це "так собі". Це стосується будь-якої роботи, яка пов’язана з комунікацією.

Створюємо тезовий план. Прописуємо тези, а не текст від початку до кінця. Аби не прив’язуватися до тексту. Прописування тексту виключає імпровізацію, що є одним з найважливіших елементів виступу. Коли ж ви маєте тезовий план, то розумієте, які теми вам потрібно пройти. А як це зробити, ви можете визначити просто під час виступу та взаємодії з аудиторією.

Робимо усний тест-драйв. Не розказуємо промову від початку до кінця. А даємо собі багато часу, аби розігнати енергію слова, побути в матеріалі (по техніці Станіславського). Тобто у вас виступ 15 хвилин, а ви собі дозволяєте собі поговорити про тему 40 хвилин під час репетиції. Це дасть вам можливість знайти порівняння, метафори, гумор, широту погляду на тему.

Також чудовим способом є обговорити з кимось тему вашого виступу. Але не казати людині, навіщо ви це робите. Аби не було зайвих порад і підказок, які іноді зовсім недоречні.

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.