GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Україна за чисельністю жінок у парламенті опинилася нижче Гондурасу та країн Африки
  • Written by LegalSpace
  • 0 comments

Україна за представленням жінок у Парламенті знаходиться нижче Гондурасу та деяких країн Африки. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Сергій Кислиця, заступник міністра закордонних с справ України.

Сергій Кислиця зазначає, що в окремих питаннях рівноправ'я, зокрема щодо представлення жінок у парламенті, Україна за 25 років незалежності ще не сягнула рівня деяких країн Африки та Гондурасу.

Заступник глави МЗС посилається на публікацію кенійської газети«Star», де йдеться про рішення верховного судді Джона Матіво реалізувати закон Кенії щодо правила двох третин гендерних квот на виборчі посади. Тобто дві третини посад мають зайняти жінки. На виконання закону парламенту дається 60 днів, в іншому випадку його розпустять.

- Справді, ми не Африка. Україні пощастило з географічною ситуацією (якщо не рахувати сусідство із Росією), кліматом і багато ще з чим. Не пощастило лише з самозакоханими мачо-героями, які вважають, що місце жінки – біля плити або дитячої колиски, у кращому випадку – на городі чи на базарі, але ні в якому разі не в парламенті чи ще якихось керівних органах, - зазначає Сергій Кислиця.

За словами заступника МЗС, якщо парламентарі Кенії дослухаються до судді Джона Матіво, ця країна скоро підніметься з 55-го місця у світі (статистика Міжпарламентського союзу (МПС) за 1 березня 2017 р), якщо не до першого десятку, то, ймовірно, другого десятку країн за чисельністю жінок у національному парламенті.

Сергій Кислиця зазначає, що, згідно із останніми статистичними відомостями МПС, Україна займає 145-ту позицію у світі зі 190.

- Немає жодної європейської країни, де б ситуація із представленістю жінок у національних парламентах була гіршою ніж в Україні. Ну хіба що Вірменія, яка станом на 1 березня 2017 року посідала 160-у позицію, - говорить заступник міністра.

Навіть Гондурас, порівняння з яким ображає деяких українців, знаходиться на 63-й позиції разом з Канадою.

-  Запрягайте, хлопці, коні - ще 82 позиції, і ми маємо шанс наздогнати компанію із Гондураса, Франції і Канади! – резюмує Сергій Кислиця. 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.