GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Першою звання «Відважна жінка України» отримала правозахисниця Олександра Матвійчук
Першою звання «Відважна жінка України» отримала правозахисниця Олександра Матвійчук Фото: Громадський простір

В Україні започаткували міжнародна премію - «Відважна жінка України», повідомляє Громадський простір. Першою таке звання отримала  правозахисниця  Олександра Матвійчук, яка працює в Центрі громадянських свобод.

Офіційна церемонія нагородження відбулася 31 березня в Американському домі. Відзнаку відомій правозахисниці вручила посол Сполучених Штатів Америки Марі Йованович.

На заході Олександра говорила про роль українських жінок, які взяли на себе відповідальність за захист цінностей свободи та демократії в Україні.

-         Тільки у громадському секторі можна одразу назвати величезний список імен. І режисеркуЛесю Литвинову, яка із початку війни займається допомогою вимушеним переселенцям, які залишили свої домівки. І магістра історіїМарію Берлінську, яка створила центр підтримки аеророзвідки та навчає бійців АТО користуватися безпілотниками. І адвокатку Євгенію Закревську, завдяки енергії якої рухається розслідування злочинів, вчинених під час Євромайдану. І тисячі тисяч жінок, імена яких просто невідомі, - зазначила Олександра.

За словами правозахисниці, саме такі жінки і є великою мірою тією рушійною силою змін, які виводять нашу країну із зони турбулентності, в якій ми перебуваємо вже кілька десятків років. Саме вони дають тверде переконання, що нам під силу зробити якісний стрибок та здійснити демократичні перетворення, які змінять хід історії України.

- І мені дуже хочеться, щоб ще одним результатом цієї боротьби стало подолання стереотипного уявлення щодо ролі жінки та руйнування тієї скляної стелі, яка змушує українських жінок у дуже багатьох сферах щоденно доводити свою профпридатність, - сказала Олександра.

 

Довідково

Олександра Матвійчук керує роботою правозахисної організації Центр громадянських свобод, що здійснює громадський контроль над органами влади через групу громадського спостереження “ОЗОН”, просуває реформи у сфері поліції, судів та прокуратури через платформу “Правозахисний порядок денний”, провадить моніторинг політичних переслідувань в Криму та документує воєнні злочини на Донбасі.

Авторка багатьох досліджень на теми, пов’язані із правами людини, серед яких, подання до Міжнародного кримінального суду щодо розслідування злочинів Євромайдану, альтернативних звітів до різних структур ООН, ЄС, РЄ та ОБСЄ з приводу ситуації із дотриманням прав людини в Криму та на Донбасі тощо.

Олександра Матвійчук координує громадянську ініціативу Євромайдан SOS, яка була створена після насильницького розгону мирної студентської демонстрації на Майдані 30 листопада 2013 року. Протягом подій Євромайдану волонтери ініціативи працювали в цілодобовому режимі для забезпечення правової та іншої допомоги для переслідуваних учасників протесту по всій Україні. На даний час Євромайдан SOS веде цілий ряд кампаній, серед яких кампанія LetMyPeopleGo для звільнення усіх ув’язнених Росією за політичними мотивами громадян України.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.