GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
ФН ООН відкрив сервіс для тих, хто пережив сексуальне чи фізичне насильство
  • Written by Ресурсний центр ГУРТ
  • 0 comments

Фонд народонаселення ООН (ФН ООН) 23 березня 2017 року започаткував роботу 10 пунктів невідкладної допомоги (ПНД) в рамках проекту із надання гуманітарної відповіді на потреби жінок та дівчат на сході України. 

На сьогоднішній день в Україні не існує сервісу, який би безкоштовно, а головне, анонімно надавав медичну і психологічну допомогу постраждалим від фізичного чи сексуального насильства. Жінкам, які звертаються до медиків, необхідно проходити через процедуру реєстрації та засвідчення особи. Це є однією з причин відмови від допомоги і замовчування насильства. 

 

Так, за статистикою ФН ООН, лише 32 відсотки жертв фізичного та/або сексуального насильства звертаються по допомогу. З них, лише 1 відсоток жінок звертається до медиків. До сьогоднішнього дня постраждалі від насильства не могли зробити це анонімно.

“Фонд народонаселення ООН відіграє провідну роль у створенні системного реагування на ґендерно-зумовлене насильство в Україні. Завдяки пунктам анонімної медико-психологічної допомоги ми пропонуємо руку допомоги тим, хто мовчки страждає від насильства, жінкам, які так цього потребують!” - Представник ФН ООН в Україні Каспар Пік.  

ПНД функціонують на базі існуючих медичних закладів, що розташовані уздовж лінії зіткнення. За допомогою якісного медичного обладнання та спеціально тренованих спеціалістів, жінкам можуть надати необхідну медичну, психологічну допомогу і перенаправити до відповідних соціальних служб. ПНД працюють у сфері репродуктивного здоров’я, профілактики ВІЛ, профілактики і лікування ІПСШ, запобігання небажаної вагітності, невідкладної допомоги жертвам зґвалтування.

“Кабінети довіри, відкриті ФН ООН - це можливість надати критично важливо психологічну допомогу жертвам насилля. Раніше вони не знали куди звертатися, тепер їх приймуть конфіденційно, проконсультують, оглянуть, нададуть медичну допомогу. Більшість постраждалих боялися звертатися у таких випадках: місто маленьке, усі усіх знають. А ці кабінети розташовані далі від основного потоку людей”, - сказав Іван Циганок, Головний лікар Покровського перинатального центру другого рівня.

Медичні заклади, на базі яких розташовані ПНД мають від ФН ООН необхідні лікарські засоби та обладнання для зменшення ризику материнській смертності і ускладнень під час пологів. Головне, ПНД функціонують цілодобово, безкоштовно та анонімно. Вони можуть стати своєрідною нішею для жінок, яким потрібна допомога, але які не готові називати себе, чи звертатися по судмедекспертизу і в суд.

Довідкова інформація 

●  ФН ООН розпочав свою діяльність у 1997 році і цього року відзначає 20 років роботи в Україні. Пріоритетні напрямки діяльності –  репродуктивне здоров’я та права, народонаселення та розвиток, ґендерна рівність. Фонд бере активну участь в наданні гуманітарної допомоги в рамках системи ООН;

●  Пункти невідкладної медико-психологічної допомоги відкрито  рамках проекту Фонду Народонаселення ООН «Відповідь на гострі гуманітарні потреби найбільш вразливих жінок та неповнолітніх дівчат, які постраждали від збройного конфлікту на сході України. Фаза 2: Поєднання заходів гуманітарного реагування із вирішенням довготривалих наслідків кризи», який впроваджується за фінансової підтримки Урядів США та Великої Британії;

●  В рамках гуманітарного проекту ФН ООН працює над зміцненням систем міжвідомчої координації, попередження та захисту, а також поліпшення доступу осіб, які пережили ґендерно-обумовлене насильство, до правової, медичної та соціально-психологічної допомоги. Більше про проект

●  Статистичні дані наведено із дослідження ФН ООН щодо поширеності насильства щодо дівчат та жінок.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.