GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Фонд народонаселення ООН відкрив сервіс для тих, хто пережив сексуальне чи фізичне насильство
  • Written by Громадський простір
  • 0 comments

Фонд народонаселення ООН (ФН ООН) започаткував роботу 10 пунктів невідкладної допомоги (ПНД) в рамках проекту із надання гуманітарної відповіді на потреби жінок та дівчат на сході України. 

На сьогоднішній день в Україні не існує сервісу, який би безкоштовно, а головне, анонімно надавав медичну і психологічну допомогу постраждалим від фізичного чи сексуального насильства. Жінкам, які звертаються до медиків, необхідно проходити через процедуру реєстрації та засвідчення особи. Це є однією з причин відмови від допомоги і замовчування насильства.

Так, за статистикою ФН ООН, лише 32 відсотки жертв фізичного та/або сексуального насильства звертаються по допомогу. З них, лише 1 відсоток жінок звертається до медиків. До сьогоднішнього дня постраждалі від насильства не могли зробити це анонімно.

“Фонд народонаселення ООН відіграє провідну роль у створенні системного реагування на ґендерно-зумовлене насильство в Україні. Завдяки пунктам анонімної медико-психологічної допомоги ми пропонуємо руку допомоги тим, хто мовчки страждає від насильства, жінкам, які так цього потребують!”, – Представник ФН ООН в Україні Каспар Пік.   

IMG 7730

ПНД функціонують на базі існуючих медичних закладів, що розташовані уздовж лінії зіткнення. За допомогою якісного медичного обладнання та спеціально тренованих спеціалістів, жінкам можуть надати необхідну медичну, психологічну допомогу і перенаправити до відповідних соціальних служб. ПНД працюють у сфері репродуктивного здоров’я, профілактики ВІЛ, профілактики і лікування ІПСШ, запобігання небажаної вагітності, невідкладної допомоги жертвам зґвалтування.

“Кабінети довіри, відкриті ФН ООН – це можливість надати критично важливо психологічну допомогу жертвам насилля. Раніше вони не знали куди звертатися, тепер їх приймуть конфіденційно, проконсультують, оглянуть, нададуть медичну допомогу. Більшість постраждалих боялися звертатися у таких випадках: місто маленьке, усі усіх знають. А ці кабінети розташовані далі від основного потоку людей”, - сказав Іван Циганок, головний лікар Покровського перинатального центру другого рівня.

Медичні заклади, на базі яких розташовані ПНД мають від ФН ООН необхідні лікарські засоби та обладнання для зменшення ризику материнській смертності і ускладнень під час пологів. Головне, ПНД функціонують цілодобово, безкоштовно та анонімно. Вони можуть стати своєрідною нішею для жінок, яким потрібна допомога, але які не готові називати себе, чи звертатися по судмедекспертизу і в суд.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.