GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Міністерство оборони програло суд вдові героя АТО

Міноборони намагається економити, визнаючи загиблих героїв АТО самогубцями. У результаті сім'ї убитих солдат не мають права на грошову допомогу від держави. Яскравим прикладом стала справа «Оксана Рудник проти Міноборони». Таких спроб економії з боку держави - десятки.

27-річного молодшого сержанта Артема Рудника застрелили на посту в зоні АТО (Луганська область).

Його дружина, Оксана Рудник, звернулася до Міноборони із заявою про отримання одноразової допомоги у зв'язку зі смертю годувальника. Чоловік був єдиним годувальником її непрацездатних батьків і маленького сина.

Але Міноборони з наданням виплати сім'ї героя не поспішало. У відповідь на заяву Оксана отримала лист зі страшною звісткою. Її чоловіка назвали самогубцем, не маючи на те жодних доказів. Не було ні показів свідків, ні належної експертизи. Фактично це означало, що ніякої допомоги сім'я не отримає. Ще й ім’я бійця ославили.

Боротися з кричущою несправедливістю жінці запропонували адвокати компанії Juscutum, які pro bono склали адміністративний позов на Міноборони і представляли жінку в судових процесах.

Суди першої та апеляційної інстанції підтримали позицію вдови солдата. Сім'я загиблого військовослужбовця вже отримала грошову компенсацію.

Володимир Адонін, адвокат Juscutum зазначає:

-          Коли ми готувалися до цієї справи, то знайшли ще кілька подібних прикладів в судовій практиці. Стало зрозуміло, що є тенденція - Міноборони хоче заощадити гроші на сім'ях загиблих військових, заявляючи про те, що вони наклали на себе руки. І ми хочемо зруйнувати цю тенденцію. Адже найменше, що може зробити держава для сімей загиблих героїв, - це виплатити грошову компенсацію. І економити на цьому - злочин.

Адвокат Juscutum Ксенія Проконова підтримує позицію свого колеги:

-          Економити Міноборони вважає за краще на найслабших: тих, у кого немає кумів і Фейсбуку, хто не може звернутися за допомогою. Взяли ми цю справу абсолютно випадково, завдяки журналістам, які хотіли допомогти родині привернути увагу до ситуації. Я рада, що наші знання та досвід допомогли цій сім'ї. Ми не можемо допомогти тисячам, але ми можемо допомогти одному. Саме тому ми хотіли б викласти в публічний простір текст позову, який приніс перемогу Оксані Рудник.

Зразок позову додається.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.