GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Виправляти помилку в трудовій книжці довелося через суд

Виправлення прізвища у трудовій книжці вартували жительці села Лиман клопотів та судового позову. Тетяна Семенівна Другий все життя чесно працювала на виробництві, у досить важких умовах. Коли настав час «заслуженого відпочинку», Тетяна Семенівна звернулася до управління Пенсійного фонду, щоб оформити пенсію за віком.

Вона подала всі необхідні документи, але отримала формальну відмову у призначенні пенсії. Причиною відмови стали «наявність виправлень прізвища у трудовій книжці». Чиновники пенсійного фонду порекомендували Тетяні Семенівні звертатись в установи, щоб вони надали підтвердження того, що жінка дійсно у них працювала. Або інший варіант – звертатися до суду.

Така «рекомендація» поставила Тетяну Семенівну в безвихідне становище, бо частини організацій, в яких вона працювала вже не існують. А досвіду звернення до суду жінка раніше не мала, тому її дуже лякала така перспектива.

За порадою знайомих Тетяна Семенівна звернулася за допомогою до Дворічанського Центру правової інформації та консультацій. Юрист Центру Віталій Бабика уважно вислухав занепокоєну жінку і взявся за вирішення її проблеми.

Він підказав жінці, які документи треба ще зібрати для звернення до суду. Відчувши підтримку, Тетяна Семенівна повірила, що її питання може бути вирішено.   Вона швидко зібрала документи і знову зустрілася з юристом. Віталій Бабика склав заяву про встановлення факту належності трудової книжки та надав поради Тетяні Семенівні, як поводити себе під час судового процесу.

Суд переконали доводи заявниці і він ухвалив рішення на користь Тетяни Семенівни. Із цим рішенням жінка знову звернулась до управління Пенсійного фонду і цього разу не було ніяких перепон для оформлення заслуженої пенсії.

Посилання на рішення суду http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/56569047

P.S.Центри правової інформації та консультаційстворені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного Фонду “Відродження” в межах “Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян”. Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий простір»

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження»

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.