GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Помилка 40-річної давнини не завадила оформити пенсію
  • Written by Марина Лисич, юрист Білоцерківського Центру правової інформації та консультацій
  • Published in  Успішна практика
  • 0 comments

Через помилку у трудовій книжці, допущену понад 40 років тому, житель Білої Церкви не міг оформити пенсію. Уважність та професійність співробітників Білоцерківського Центру правової інформації та консультацій допомогли подолати всі правові перепони на шляху до законних виплат. 

Іван Васильович Ковирда* звернувся до Центру правової інформації та консультацій в м. Біла Церква з такою проблемою. У червні 2015 року він досяг пенсійного віку.  Зібравши усі необхідні документи, звернувся до місцевого Управління пенсійного Фонду України з заявою про оформлення пенсії, надавши також трудову книжку. Однак при перевірці його документів інспекторка пенсійного фонду вивила помилку в прізвищі. В постановці  на облік в Управління пенсійного фонду та призначені пенсії по віку йому не відмовили, водночас порекомендували звернутися до суду для встановлення факту належності трудової книжки саме йому.

Ознайомившись із документами, юристка Центру встановила, що Іван Васильович розпочав свою трудову діяльність ще 1973 року. На першому місці роботи йому видали трудову книжку. Але при її оформленні припустилися помилки: при написанні прізвища замість «КовИрда» написали «КовЕрда».

Варто зазначити, що у вкладиші до трудової книжки, прикріпленому до неї, прізвище було вказано правильно.

У ЦПІКу порекомендували Івану Васильовичу звернутися до першого місця роботи, де було заведено трудову книжку. Проте з’ясувалося, що підприємство ліквідоване. Після цього Іван Васильович звернувся до трудового архіву Білоцерківської міської ради, аби отримати документи, що підтверджують факт роботи чоловіка саме в ліквідованій організації. Пенсіонеру видали архівні довідки. Інформація, зазначена в них, дублювалася із записами в трудовій книжці, виданою з помилкою.

Зібравши всі докази, Іван Васильович знову звернувся до Центру, де  йому допомогли оформити заяву до суду про встановлення факту належності трудової книжки.

У жовтні 2015 року Іван Васильович прийшов до ЦПІКу з радісною звісткою: його заяву задовольнили. І тепер він зможе безперешкодно продовжити оформлення своєї законної пенсії.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Центри правової інформації та консультаційстворені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду  «Відродження» в межах «Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян». Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.