GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 9:43 PM EEST, Jul 18, 2019
Парламент підтримав найважливіший пакет антикорупційних законів
  • Written by Прес-служба Міністерства юстиції України
  • 0 comments

Верховна Рада прийняла розроблений Міністерством юстиції пакет антикорупційного законодавства, який забезпечить виконання Україною взятих на себе зобов’язань на шляху до безвізового режиму з Європейським Союзом. Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту.

Зокрема було прийнято законопроекти № 2540а «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні» та № 2541а «Про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні».

За словами Міністра юстиції Павла Петренка, вищезгадані законопроекти запроваджують більш дієві механізми спеціальної конфіскації і арешту активів, яким в своїй діяльності зможуть скористатися наші правоохоронні органи.

Окрім того, закони за пропозицією ЄС пропонують пошитрити спецконфіскацію на всі умисні злочини, а не використовувати їх лише до вузького кола корупційних правопорушень. Паралельно з цим встановлюється, що слідчий орган має довести той факт, що майно було дійсно здобуте злочинним шляхом. Це дієвий механізм судового захисту права власності.

Разом з тим було прийнято законопроект № 2542а «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рекомендацій Європейського Союзу з виконання Україною плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України стосовно уточнення підслідності органів досудового розслідування». Також депутати підтримали законопроект «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» (№ 3040).

За словами очільника Мін’юсту, даний законопроект розроблявся на чітку вимогу 5-го звіту моніторингової місії Європейської комісії, де чітко було вказано, що Україна зобов’язана створити незалежну агенцію із пошуку та управління активами.

Разом з тим депутати направили на доопрацювання проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реалізації рекомендації, наданої в рамках виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України, стосовно забезпечення функціонування Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів».

«Сьогоднішнє голосування і прийняття цих законопроектів за основу – це дуже правильний сигнал нашим європейським партнерам, що Україна готова реально боротися з корупцією», - резюмував Павло Петренко.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.