GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:18 PM EET, Feb 20, 2020
Волинь: правова допомога тим, хто захищає Україну
  • Written by Мая Голуб, Волинська обласна громадська організація «Центр Правової Допомоги»
  • Published in  Допомога військовим
  • 0 comments

Через війну на сході з’явились окремі категорії громадян, які потребують оперативної правової допомоги. Вимушені переселенці з Криму, Донбасу та Луганщини, військовослужбовці та члени їх родин стикнулися з проблемами, які часто самотужки не можуть вирішити. Тому вже більше року Центри правової інформації та консультацій надають цим людям безоплатну праву допомогу. Зокрема, і в Центрі, що діє на базі громадської організації «Центр Правової Допомоги».

Голова громадської організації «Центр Правової Допомоги» Олена Матвійчук розповідає, що люди звертаються за порадами не лише з Волині, а й з інших областей. Волиняни найчастіше приходять до юристів Центру правової інформації та консультацій, коли зіштовхнулися із несправедливістю і не можуть вирішити проблему самостійно. Військовослужбовців цікавлять питання щодо мобілізації, пільг, отримання статусу учасника бойових дій.

За статистикою – кожне сьоме звернення стосується учасників АТО. Не конкретно від учасників за статусом. Але це ті питання, які стосуються антитерористичної операції. Основна мета центру – допомогти тим, хто не має змоги оплатити юридичні послуги.

- Те, що стосується безоплатної правової допомоги, реєстрація місця проживання - для нас не має жодного значення. Кожна людина має право до нас звернутися, прийти на прийом, поставити своє запитання, отримати консультацію, інформацію, - говорить Олена Матвійчук.

Юрист радить учасникам АТО збирати якомога більше документів, щоб отримати статус учасника бойових дій.

- Ситуація складна через те, що впродовж місяця повернення людини додому, все має робити командир (збирати всі документи). Це логічно. Тому, що більшість документів хлопці наші на руках не мають. Вони мають максимум – рапорт про переведення в кращому випадку. Також рапорт про відпустку, демобілізацію, бо там готується наказ… Тим хлопцям, які на сьогоднішній день ще не отримали жодної інформації є в них статус учасника бойових дій чи немає, в першу чергу мають звернутися до юристів. Юрист підкаже куди звертатися із заявою, – додає вона.     

Добровольцям юристи радить збирати якомога більше доказів, що вони були в зоні бойових дій.

- Добровольці повинні в мати набагато більше захисту і державних гарантій, ніж вони мають. Бо це ті хлопці, які самі зголосилися захищати Україну. Що їм порадити? Це збирати всі документи, які можливі. Записувати прізвища, імена і по-батькові тих людей з якими вони там перебували. Тому, що ті документи, які зараз можуть видавати їхні командири, в майбутньому, можливо, не матимуть значення. На жаль, юристам треба буде доводити через суди, що добровольці дійсно перебували в АТО саме на цій території. Я б дуже хотіла, щоб таких організацій, які надають безоплатну правову допомогу у великих громадах стало набагато більше. Наші люди є незахищеними. Є величезний запит на правову допомогу, – розповідає Олена Матвійчук.

Отримати консультацію та фахову допомогу юриста можна за адресою: м. Ковель, вул. Грушевського, 14. Телефон «гарячої лінії» – (095) 623-40-11 , e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Довідка
Мережа Центрів правової інформації та консультацій працює в партнерстві з Українською Фундацією правової допомоги спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги Міністерства юстиції України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.