GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Уповноважений Євросуду збирає факти про порушення Росією прав юридичних осіб в Криму та на Сході України

Для цього серед юридичних осіб проводиться збір інформації та документів про порушення РФ прав юридичних осіб в Криму, а також на територіях, які були чи є підконтрольними терористичним угрупуванням так званих ДНР та ЛНР.

Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини готує чергову міждержавну заяву проти Російської Федерації до Європейського суду з прав людини, яка буде подана відповідно до статті 33 «Міждержавні заяви» Конвенції захист прав людини і основоположних свобод.

Мінюст України звертає на це увагу юридичних осіб, які є жертвами порушення Російською Федерацією права на свободу об’єднань на окупованій території Автономної Республіки Крим та Севастополя, а також на територіях, які були чи є підконтрольними терористичним угрупуванням ДНР та ЛНР, та права на мирне володіння майном на окупованій території Автономної Республіки Крим та Севастополя.

Для отримання додаткової інформації Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини проводиться збір інформації та документів, які свідчать про порушення Російською Федерацією, права юридичних осіб на вільні об’єднання, гарантованого статтею 11 Конвенції на окупованій території Автономної Республіки Крим та Севастополя, а також на територіях, які були чи є підконтрольними терористичним угрупуванням ДНР та ЛНР, а також інформації і документів, які підтверджують порушення прав юридичних осіб на мирне володіння майном, гарантованих статтею 1 Першого протоколу до Конвенції.

Таку інформацію просять надавати шляхом заповнення анкети, яка додається, з обов’язковим посиланням на додані підтверджуючі документи.

Надана інформація та додані до неї документи будуть включені до міждержавної заяви виключно як приклад порушення прав юридичних осіб на згаданій території, що не гарантує відшкодування шкоди, понесеної внаслідок порушення таких прав.

При цьому Мінюст повідомляє, що відповідно до статті 34 Конвенції, особа, неурядова організація або група осіб має право звернутися до Європейського суду щодо фактів порушення прав, гарантованих Конвенцією.

З формуляром заяви до Європейського суду та порядком його заповнення можна ознайомитись на офіційному сайті Міністерства юстиції України (http://www.minjust.gov.ua/162) або на сайті Європейського суду (http://www.echr.coe.int/Pages/home.aspx?p=applicants/ukr&c).

Крім того, на сайті Міністерства юстиції України у рубриці «Європейський суд з прав людини» розміщені додаткові рекомендації щодо звернення до Європейського суду у зв’язку з порушенням прав осіб на окупованій території АР Крим та у Донецькій та Луганській областях України, де міститься детальна інформація та практика Європейського суду щодо найбільш поширених порушень прав фізичних та юридичних осіб Російською Федерацією на вказаних територіях.

У додатку до статті: 

  1. Лист-звернення Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини
  2. Анкета та Методичні рекомендації для заповнення анкети для юридичних осіб, які є жертвами порушення Російською Федерацією права на свободу об’єднань на окупованій території.

За матеріалами сайту Міністерства юстиції України.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.