GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Помилка у трудовій книжці ледь не позбавила шахтаря пенсійних пільг

Через недолік у веденні трудової книжки колишній працівник шахти міг залишитися без пільгової пенсії. Виправити помилку 37-річної давнини і поновити право на отримання пільг, жителю Луганської області безоплатно й оперативно допомогли у Центрі правової інформації та консультацій міста Рубіжне.

На момент звернення по безоплатну правову допомогу до ЦПІКу Володимир Петрович Васютинський* був безробітним. Прагнув оформити пенсію за віком - чоловікові  61 рік. Звернувся  до місцевого управління Пенсійного фонду України  з заявою про призначення пенсії на пільгових умовах: з 1975 по 1978 роки він працював на шахті. Однак Володимиру Петровичу  відмовили. Пояснили причину:  у трудової книжці, у записі про його роботу на шахті, немає підпису начальника відділу кадрів.

-      Відсутність у трудовій книжці підпису відповідальної особи є порушенням інструкції ведення цього документу, - пояснює юрист Сергій Шпілєвий, який надав консультацію та взявся допомогти чоловіку. – Ми  склали заяву до суду про встановлення факту, що має юридичне значення.

Суд повністю задовольнив заяву та своїм рішенням визнав той факт, що Володимир Васютинський у період з 1975 по 1978 роки (протягом 2 років, 7 місяців і 8 днів), дійсно,  працював на шахті. На підставі цього рішення пенсійний фонд призначив чоловіку пенсію на пільгових умовах.

Загалом вирішення питання тривало місяць. Так доволі швидко, фахово і безоплатно чоловік отримав юридичну допомогу, а тепер отримуватиме і заслужену підвищену пенсію.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Центри правової інформації та консультацій створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду  «Відродження» в межах «Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян». Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.