GK News 2 - шаблон joomla Видео
Log in
updated 1:26 PM EET, Feb 4, 2020
Стратегічна справа. Коли військкомат порушує закон
  • Written by Наталія Самчинська, Волинська обласна громадська організація «Центр правової допомоги»
  • Published in  Допомога військовим
  • 0 comments

Якщо посадові особи військкомату порушують закон про мобілізацію, не слід сидіти склавши руки. Варто боротися та відстоювати справедливість, навіть у суді.

Роман Загоруйко* отримав повістку із вимогою з'явитись 13 лютого 2015 року до Ковельського міського об'єднаного військового комісаріату Волинської області. Його призвали на військову службу до Збройних сил України в порядку мобілізації на особливий період.

9 лютого 2015 року Роман звернувся до Військового комісара Ковельського комісаріату з письмовою заявою, в котрій просив звільнити його від призову у зв'язку із наявністю підстав для звільнення, передбачених законом.

Зокрема, в своїй заяві від 9 лютого 2015 року він посилався на підставу для звільнення від мобілізації, передбачену абзацом 7 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - як такого, що зайнятий постійним доглядом за особою, що його потребує, відповідно до законодавства України, у зв'язку із відсутністю інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

Листом Ковельського об'єднаного військового комісаріату Волинської області Роману необґрунтовано відмовили. Тобто не звернули увагу на цілком законні підстави чоловіка не йти на службу.

Роман звернувся по допомогу до Ковельського центру правової інформації та консультацій. Координатор Центру Василь Ковальчук підготував адміністративний позов про визнання дій Ковельського об'єднаного військового комісаріату неправомірними та такими, що не ґрунтуються на нормах закону.

Однак, постановою Волинського окружного адміністративного суду від 4 березня 2015 року в задоволенні адміністративного позову Романові Загоруйку було відмовлено.

Чоловік та координатор Центру Василь Ковальчук не припиняють боротьбу із системою. Вони підготували та подали апеляційну скаргу на постанову Волинського окружного адміністративного суду до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Про результати розгляду справи ми інформуватимемо читачів.

*Ім`я та прізвище героя змінене з етичних міркувань

Довідка
Фахова безоплатна правова допомога та юридичний супровід учасників АТО (їх родичів), військовослужбовців, осіб, які отримали поранення чи загинули під час служби, були чи перебувають у полоні. За допомогою звертайтесь у такі організації:

Чугуївська міськрайонна громадська організація «Чугуївська правозахисна група»
Адреса приймальні: 63503, Харківська область, м. Чугуїв, вул. Рози Люксембург, 16-а
Графік роботи: Пн.-Пт. з 10:00 до 16:00

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Адреса приймальні: 14000, м. Чернігів, вул. Горького, 57
Графік роботи: Пн., Ср., Пт. - 10:00 - 16:00

Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров'я
Адреса приймальні: 73000, м. Херсон, вул. Фрунзе, 2, офіс 19
Графік роботи: понеділок 10:00-15:00 (з 12 до 13 обідня перерва)

Волинська обласна громадська організація "Центр правової допомоги"
Адреса приймальні: 45000, Волинська обл., м. Ковель, вул. Грушевського, 14
Графік роботи: Пн., Ср., Пт. з 10:00 до 16:00

Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність»
Адреса приймальні: 09100, Київська обл., м. Біла Церква,
вул. Леваневського, 55 (приміщення бібліотеки №8)
Графік роботи: Вт.,Чт., з 10:00 до 14:00

На сайті «Правовий простір» http://legalspace.org ви можете отримати правові консультації онлайн чи живе спілкування з юристом.

Мережевий проект «Підвищення рівня правового захисту військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей, шляхом надання правової допомоги та здійснення моніторингів» діє за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.